gen. Het woningbouwbeleid dient deze algemene tendensen in zijn beschouwingen te betrekken. De vergrijzing van de bevolking geeft een bijzon dere impuls tot doorstroming. Gezien de sterk ge wijzigde opvattingen die thans op dit stuk leven, kan worden geconstateerd dat voor de bejaarden geen adequate huisvesting aanwezig is. In het bij zonder indien men bedenkt, dat het inkomens niveau hier relatief laag ligt. Het bouwbeleid, als mede het subsidiebeleid van de overheid, dient daarom voor alles op deze categorie te worden ge richt. Men mag veilig stellen dat de groep van sociaal-zwakkeren voor het grootste gedeelte uit deze categorie zal bestaan. Indien wij al deze door- stromingsimpulsen zouden kunnen kwantificeren, zou men constateren dat de behoefte aan door stroming immens is en dat het vrij ridicuul aandoet dat deze impuls vergroot zou moeten worden door een huurbelasting te creëren voor bepaalde cate gorieën. De passieve financiering vormde ook dit jaar een onderwerp van voortdurende zorg. Gaven wij aan vankelijk 6|% pandbrieven af, op 19 juni 1968 werden wij genoodzaakt met 7% pandbrieven in de markt te komen. Na staking van de uitgifte op 10 september gingen wij op 9 december 1968 weer over tot uitgifte van 6f pandbrieven. Voor het eerst gaven wij het afgelopen jaar ter verbreding van ons assortiment naast de normale pandbrieven ook spaarpandbrieven af. Hoewel de resultaten van het hypotheekbankbedrijf wederom een stijging vertoonden, wordt een gezonde uitbouw van deze bedrijfssector door de voortdurende krapte op de kapitaalmarkt in de weg gestaan. Van de n.v. ‘Gemeenschappelijk Eigendom’ werden dit jaar een aantal projecten voltooid. Voor een ge deelte werden deze projecten verkocht, gedeeltelijk werden ze in exploitatie genomen ter vervanging van onroerend goed, dat wegens veroudering en stijgende onderhoudskosten werd afgestoten. In samenwerking met een derde werd overgegaan tot aankoop van een winkelcentrum te Heerlen. Deze aktiviteit werd ondergebracht in onze doch teronderneming ‘E.F.G. F. De ontwikkeling van het plan Hoog Catharijne te Utrecht vindt snelle voortgang. Overeenkomstig de planning werd in het afgelopen jaar de uitvoe ring van het deelproject Croeselaangebied ter hand genomen. Dit project zal in de loop van 1970 ge heel zijn voltooid en bestaan uit drie kantoor gebouwen, een Holiday Inn-Hotel, een sporthal, een parkeergarage voor ongeveer 1000 auto’s en een voetgangerstraverse naar het Centraal Station. In samenwerking met derden werd dit jaar de ont wikkeling ter hand genomen van een zevental ver- zorgingsflats, waarvan er reeds twee in de bouwfase verkeren. Het eveneens met derden ter hand genomen bouw plan van 371 eengezinswoningen te Diemen vor dert goed en is thans voor de helft in uitvoering. Een honderdtal van deze woningen werd reeds verkocht. In de loop van 1969 zal worden gestart met de bouw van een winkelcentrum in Cuyk. De enkele jaren geleden in ons dienstenpakket opgenomen financieringsvorm, bekend onder de naam ‘sale and lease-back’vond ook dit jaar weer toepassing, terwijl over een aantal objecten de finan- cieringsonderhandelingen nog niet zijn afgesloten. De nieuwbouw en verbouw van ons kantoorgebouw te Amsterdam vordert gestaag en zal in de loop van 1969 worden voltooid. Hierdoor zal een ver dergaande concentratie van de organisatie en een grotere efficiency mogelijk zijn. 18 HYPOTHEKEN 1.006.000.000,— BEDRIJFSONTWIKKELING

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1968 | | pagina 20