Preadvies van de Raad van Commissarissen Met groot leedwezen memoreren wij het overlijden op 4 april 1968 van onze collega de Heer Mr.J. Wilkens, die vanaf 1 mei 1965 met zijn tijdens zijn langdurig directeurschap opgedane ervaring en zijn grote deskundigheid het concern als commissa ris heeft gediend. Zijn heengaan betekent voor ons een groot verlies. De door de Raad van Bestuur opgestelde balansen per 31 december 1968 van de tot het concern be horende hypotheekbanken, met bijbehorende winst- en verliesrekeningen over het jaar 1968, werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van het door ons ingestelde onderzoek en de door De Haan, Stol Co., accountants, afge legde goedkeurende verklaring delen wij U mede akkoord te gaan met voornoemde stukken, alsmede met de op pagina 22 e.v. opgenomen geconsoli deerde jaarcijfers en bijbehorende balanstoelich ting. Als gevolg van de voortgezette gunstige resultaten van het hypotheekbankbedrijf kwam de concern- winst over 1968 wederom op een hoger niveau dan over 1967. In verband hiermede wordt U voorge steld het dividend met 10% te verhogen. Met de door de Raad van Bestuur voorgestelde winstverdeling, resulterende in een toevoeging aan de concernreserves van totaal 3.000.000,— en een dividenduitkering van 106,— per aandeel Friesch- Groningsche Hypotheekbank n.v. van f 1.000,—, waarop 20 is gestort, gaan wij volledig akkoord. Wij adviseren U de door de Raad van Bestuur over gelegde en door ons medeondertekende balans en winst- en verliesrekening goed te keuren en de winstverdeling overeenkomstig de voorstellen van de Raad van Bestuur vast te stellen. Wegens het bereiken van de leeftijdsgrens trad op 31 december 1968 als commissaris af de Heer B. A. Poulie Wilkens. Voor de werkzaamheden, die hij vanaf zijn benoeming tot commissaris in 1941 in het belang van het concern heeft verricht, en voor de door hem gegeven adviezen zijn wij hem veel dank verschuldigd. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van aftre den de Heren Mr. Ph. A. J. Mees en Mr. D. U. Stikker, die zich beiden herkiesbaar stellen. Aan Uw vergadering zal worden voorgesteld om in de door het overlijden van de Heer Mr.J. Wilkens en het aftreden van de Heer B.A. Poulie Wilkens ontstane vacatures twee nieuwe commissarissen te benoemen. Ten slotte willen wij aan de Raad van Bestuur en al zijn medewerkers gaarne onze dank betuigen voor de toewijding, waarmede zij hun werkzaamheden in dienst van het bedrijf hebben verricht. De Raad van Commissarissen: M.Tieleman, voorzitter AAN AANDEELHOUDERS

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1968 | | pagina 13