Pras-advies van de Raad van Commissarissen Met groot leedwezen memoreren wij het overlijden op 24 november 1967 van onze collega de Heer Mr. Arn. J.d’Ailly, die - met een korte onderbreking - vanaf 1941 als commissaris zijn krachten heeft ge geven aan de opbouw van het concern. Wij verliezen in hem een goed collega en een zeer aimabel mens. De door de Raad van Bestuur opgestelde balansen per 31 december 1967 van de tot het concern be horende hypotheekbanken, met bijbehorende winst en verliesrekeningen over het jaar 1967, werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van het door ons ingestelde onderzoek en de door Doornbos, de Brey, Spits Co., accountants, afgelegde goedkeurende verklaring, delen wij u mede akkoord te gaan met voornoemde stukken, alsmede met de op pagina 24 en 26 opgenomen ge consolideerde jaarcijfers en bijbehorende balans toelichting. Als gevolg van de gunstige uitkomsten van het hy- potheekbankbedrijf en mede door de dividendher- vatting van de n.v. ‘Gemeenschappelijk Eigendom’ kwam de concern-winst over 1967 op een belang rijk hoger niveau dan over 1966. In verband hier mede wordt u voorgesteld het dividend met 5% te verhogen. Met de door de Raad van Bestuur voorgestelde winstverdeling, resulterende in een toevoeging aan de concernreserves van totaal f 2.400.000,— en een dividenduitkering van/86,- per aandeel Friesch- Groningsche Hypotheekbank n.v. van 1.000,-, waarop 20 is gestort, gaan wij volledig akkoord. Wij adviseren u de door de Raad van Bestuur over gelegde en door ons mede-ondertekende balans en winst- en verliesrekening goed te keuren en de winst verdeling overeenkomstig de voorstellen van de Raad van Bestuur vast te stellen. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van af treden de Heren Prof. Mr.H.J.Hellema en Mr.J. Wilkens, die zich beiden herkiesbaar stellen. Gaarne willen wij de Raad van Bestuur en al zijn medewerkers onze dank betuigen voor de toewij ding, waarmede zij hun werkzaamheden in dienst van het bedrijf hebben verricht. De Raad van Commissarissen M.Tieleman, voorzitter AAN AANDEELHOUDERS 1

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1967 | | pagina 16