Prae-advies van commissarissen De door de directie opgestelde balansen per 31 de cember 1966 van de tot het concern behorende hy potheekbanken, met bijbehorende winst- en ver liesrekeningen over het j aar 1966, werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van dit onderzoek en de door Doornbos, de Brey, Spits en Co., accountants, afgelegde goedkeurende verkla ring, delen wij U mede met voornoemde stukken, zomede met de op pagina 20 en 22 opgenomen ge consolideerde j aarcijfers en de bijbehorende balans toelichting akkoord te gaan. De steeds slechter wordende toestand op de onroe- rend-goed-markt vormt de reden dat de in de n.v. ‘Gemeenschappelijk Eigendom’ behaalde winst over 1966- ter compensatie van mogelijke verliezen IÉ in het bedrijf werd gehouden. Als gevolg hiervan werd het dividend van de n.v. ‘Gemeenschappelijk Eigendom’ over 1966 gepasseerd, hetgeen in de post ‘dividend van deelnemingen’ in de geconsolideerde winst- en verliesrekening 1966 tot uitdrukking komt. Dat nochtans de winst over 1966 niet bij die over 1965 ten achter blijft en zelfs een iets hoger dividend wordt voorgesteld, moge in zekere mate tot voldoe ning stemmen. Met de door de directie voorgestelde winstverdeling, resulterende in een toevoeging aan de concern- reserves van totaal 1.800.000,- en een dividend uitkering van 76,- per aandeel Friesch-Groning- sche Hypotheekbank n.v. van 1.000,-, waarop 20 verplicht is gestort, kunnen wij ons verenigen. Wij adviseren U de door de directie overgelegde en door ons mede ondertekende balans en winst- en verliesrekening goed te keuren en de winstverdeling overeenkomstig de voorstellen van de directie vast te stellen. Volgens het rooster zijn dit jaar aan de beurt van aftreden de heren Mr. Arn.J.d’Ailly, Mr. M. P.L. Steenberghe en Mr. M.Tieleman, die zich allen herkiesbaar stellen. Gaarne brengen wij de directie en haar medewer kers dank voor de toewijding waarmede zij hun ar beid in dienst van het bedrijf hebben verricht. AAN AANDEELHOUDERS Het college van commissarissen: M.Tieleman, president

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1966 | | pagina 18