ring werd verkregen o.a. voor de bouw van 80 flat woningen te Zwijndrecht, 162 flatwoningen en 57 eengezinswoningen te ’s-Hertogenbosch en 60 flat woningen te Leidschendammet de bouw van deze objecten werd inmiddels een aanvang gemaakt. Nagenoeg voltooid werd de bouw van 90 flatwonin gen te Maastricht, een fabriekshal te Venray, als mede een groot distributiecentrum te Bodegraven, waarvoor een sale-and-lease-back overeenkomst werd gesloten met de n.v. Gebr. D. Schuitema te Amsterdam. Een gebouw bevattende 117 flats en 15 garages te Amsterdam, alsmede een kantoorgebouw met Ser vicestation en showroom aan het Stationsplein te Schiedam (dit laatste in samenwerking met Esso- Nederland n.v.) zullen naar verwacht wordt in het jaar 1966 gereedkomen. De in het verslagjaar gereedgekomen 51 eengezins woningen, door n.v. Gemeenschappelijk Eigen dom in combinatie met derden gebouwd, werden alle verkocht en overgedragen. In 1965 is aan huren ontvangen 5.598.274,52, in clusief de huren van de dochtermaatschappijen nieuwbouw. Door de grote bedragen welke door n.v. Gemeen schappelijk Eigendom in de loop der jaren aan onderhoud en aan het treffen van moderne voor zieningen werden besteed, is het bezit in goede staat van bewoonbaarheid. Waar zich mogelijkheden voordeden panden te verkopen tegen een prijs die gunstig afstak tegen over de betrekkelijk lage rendementswaarde wer den zulke verkoopmogelijkheden aangegrepen. Gedurende het verslagjaar kwam de Belgische dochtermaatschappij Gemeenschappelijk Eigen dom in de gelegenheid een moderne - meer ge schikte kantoorruimte te huren in Antwerpen. Verplaatsing van de statutaire zetel vond in ver band daarmede plaats. De in 1964 aangevangen bouw van een groot winkel- magazijn met 72 daarboven gelegen flatwoningen te Genk, vond verdere voortgang. Het winkelmaga- zijn werd medio oktober 1965 geopend voor het publiek. Andere projecten in België zijn nog in studie. Gezien het feit dat het door n.v. Gemeenschap pelijk Eigendom in 1964 behaalde resultaat gunstig werd beinvloed door omvangrijke verkooptransac- ties van onroerend goed, lag het in de verwachting, dat de winst over 1965 bij die over 1964 niet onaan zienlijk ten achter zou blijven. De winst over 1965 bedraagt 2,2 miljoen tegen 4,2 miljoen in 1964. Het behaalde resultaat is noch tans bevredigend. De huuropbrengst vertoont een verdere stijging; in verband met én nieuwe objecten én verdere huurverhogingen zal deze stijging zich in de komende jaren voortzetten. De hoge rente stand op de kapitaalmarkt was waarneembaar in belangrijk hogere interestlasten; de stijging der algemene kosten bleef binnen aanvaardbare grenzen. Door een noodlottig ongeval ontviel ons op 17 mei 1965 de heer Mr. H. Albarda, sinds 1941 commis saris onzer vennootschappen. Op 7 maart 1966 overleed plotseling de heer Mr. J. Burgerhout, sinds 1948 commissaris onzer ven nootschappen. In de lange reeks van jaren waarin wij met beide heren hebben mogen samenwerken, hebben wij hen 21 EXPLOITATIE ONROEREND GOED PERSONALIA

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1965 | | pagina 28