Prae - advies van commissarissen Met zeer veel leedwezen memoreren wij het zo ge heel onverwachte overlijden op 17 mei 1965 van onze collega de heer Mr. H. Albarda. De heer Al- barda maakte sinds 1941 deel uit van het college van commissarissenvan 1948 af had hij tevens zit ting in de commissie van toezicht. In januari 1962 werd hij tot president-commissaris gekozen, welke functie hij einde 1963 neerlegde wegens het vervullen van een verantwoordelijke functie elders. Wij ver liezen in de heer Albarda een voortreffelijk collega; zijn nimmer aflatende werklust, zijn bijzondere des kundigheid, evenals zijn grote kameraadschappelijk- heid zullen altijd in onze herinnering blijven voort leven. Bij het ter perse gaan van dit verslag bereikte ons het ontstellende bericht, dat onze mede-commis- saris de heer Mr. J. Burgerhout is overleden. De heer Burgerhout was sedert 1949 commissaris onzer instellingen en van 1950 tot i960 lid van de com missie van toezicht. Ook aan hem hebben wij gro te verplichtingen en zijn nagedachtenis zullen wij in hoge ere houden. De door de directie opgestelde balansen per 31 de cember 1965 van de tot het concern behorende hy potheekbanken, met bijbehorende winst- en ver liesrekeningen over het j aar 1965, werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van dit onderzoek en de door Doornbos Co., accountants te Groningen, afgelegde goedkeurende verklaring, delen wij U mede met voornoemde stukken, zomede met de op pagina 26 en 28 van het jaarverslag op genomen geconsolideerde jaarcijfers en de bijbe horende balanstoelichting, akkoord te gaan. Met de door de directie voorgestelde winstverdeling, resulterende in een toevoeging aan de concern- reserves van totaal 1.750.000,en een dividend uitkering van 72,per aandeel Friesch-Groning- sche Hypotheekbank n.v. van 1.000,waarop 20 verplicht is gestort, kunnen wij ons verenigen. Wij adviseren U de door de directie overgelegde en door ons mede ondertekende balans en winst- en verliesrekening goed te keuren en de winstverdeling overeenkomstig de voorstellen van de directie vast te stellen. Wegens het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens trad op 31 december 1965 als commissaris af de heer Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden. De heer Cort van der Linden, die sedert 1938 lid van ons college is geweest, zijn wij zeer veel dank verschul digd voor het vele, dat hij in het belang van ons concern heeft verricht. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van af treden de heren Mr. Ph. A.J. Mees, Mr. D.U. Stik ker en B. A. Poulie Wilkens, die zich allen herkies baar stellen. Het stemt tot tevredenheid dat ondanks de steeds stijgende algemene kosten een resultaat kon worden bereikt dat het mogelijk maakt om bij een iets hogere toevoeging aan de open reserves dan in het voor gaande jaar, een zelfde dividend uit te keren als over 1964. Wij brengen de directie en haar medewerkers dank voor hun toewijding en arbeid in het belang van ons concern. Het college van commissarissen'. M. Tieleman, president 13 AAN AANDEELHOUDERS

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1965 | | pagina 20