Personalia In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders van 22 april 1963 werden de volgens roos ter aftredende commissarissen, de Heren Mr. Ph. A.J. Mees, Mr. C. A. Kingma en Mr. M.J.Bos her kozen. Op 20 augustus 1963 bereikte ons het droeve be richt van het overlijden van onze commissaris en oud-collega Mr.M.J.Bos, met wie wij zovelejaren in volle harmonie hebben mogen samenwerken. Wij verliezen in de Heer Bos niet alleen een kundig zakenman, wiens waardevolle adviezen wij zeer zullen missen, maar ook een mens met een diep plichtsbesef en een groot verantwoordelijkheidsge voel. Ofschoon vallende buiten het verslagjaar, willen wij hier ook het overlijden op 14 februari 1964 memo Bedriffsresultaten De sterke toename der hypothecaire portefeuille drukte haar stempel op de resultatencijfers van het afgelopen boekjaar; zowel de interestbaten als in terestlasten lagen op een belangrijk hoger niveau dan in 1962. Bij een vergelijking van het interest- saldo van 1963 met dat van 1962 moet in aanmer king worden genomen, dat in het saldo van 1963 een belangrijk hogere opbrengst uit deelnemingen is begrepen dan in het saldo van 1962, namelijk ruim ƒ800.000,- in 1963 tegen ruim 200.000,- in 1962. De opbrengst uit deelnemingen is vrij van vennootschapsbelasting, hetgeen tot uitdrukking komt in het lagere bedrag, dat bij de winstverde- ling in 1963 voor reservering voor belastingen is uitgetrokken. De stijging der algemene kosten vindt, naast de stij ging van het algemene loon- en prijsniveau, mede reren van onze commissaris Mr. N. E.Rost Onnes. Graag getuigen wij hier van onze erkentelijkheid voor de kundige adviezen waarmede hij de vennoot schap heeft gediend. Op 9 december 1963 overleed zeer plotseling de Heer W. Holman, procuratiehouder bij ons kan toor te ’s-Gravenhage. In zijn ruim 40 dienstjaren hebben wij hem als een zeer bekwaam medewerker leren kennen, die speciaal op ons kantoor Den Haag een grote leegte heeft achtergelaten. De Heren J. Troost en K.B. Zomer, beiden als pro curatiehouder werkzaam op ons kantoor te Rotter dam, verlieten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, onze dienst. De Heer W. J. Ver- moen werd tot procuratiehouder bij dit kantoor be noemd. haar oorzaak in de hierboven besproken statuten wijziging, waarbij een gedeelte van de beloning van tantièmisten, die voorheen als winstuitkering werd geboekt, thans onder de kosten is opgenomen. Een en ander blijkt uit het lagere bedrag in 1963 voor winstuitkeringen, ondanks het feit, dat een zelfde dividendpercentage over een 20 vergroot aandelenkapitaal moet worden betaald. De gewijzigde structuurverhoudingen bemoeilij ken de vergelijking van de resultatenrekeningen over 1963 en 1962. Het moge tot tevredenheid stemmen, dat over 1963 bij een gelijkblijvend dividendpercentage over het verhoogde kapitaal 375.000,- meer aan de open reserves kan worden toegevoegd dan over 1962.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1963 | | pagina 25