Prae-advies van commissarissen Aan aandeelhouders Met groot leedwezen memoreren wij het overlijden, op 20 augustus 1963 respectievelijk 14 februari 1964, van onze collega’s in het college van commissarissen, de Heren Mr.M.J.Bos en Mr.N.E.Rost Onnes. De Heer Bos werd in 1918 benoemd tot directeur van de Nederlandsche Hypotheekbank N.V. en na de fusie met de Friesch-Groningsche Hypotheek bank N.V. in 1937 werd hij ook van deze instelling directeur. Bij zijn aftreden in 1959 trad hij toe tot ons college en werd hij tot lid van de commissie van toezicht aangewezen. Wij verliezen in de Heer Bos een zeer bekwaam collega; zijn grote ervaring in het hypotheekbankwezen, waarin hij zulk een grote rol heeft gespeeld, zullen wij node missen. De Heer Rost Onnes trad in 1942 toe tot het college van commissarissen van de Bataafsche Hypotheekbank N.V. en maakte, sinds de fusie met deze instelling in 1955, deel uit van ons college. Met grote erkentelijkheid herdenken wij de waarde- volle adviezen van deze gewaardeerde collega. De door de directie opgestelde balansen per 31 de cember 1963 van de tot het concern behorende hy potheekbanken met bijbehorende winst- en verlies rekeningen over het j aar 1963 werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van dit on derzoek en de door het accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen afgelegde goedkeurende verklaring delen wij U mede met voornoemde stuk ken, zomede met de op pagina 26 en 27 van het jaarverslag opgenomen geconsolideerde jaarcijfers en de bijbehorende balanstoelichting, akkoord te gaan. Met de door de directie voorgestelde winstverde- ling, resulterende in een toevoeging aan de concern- reserves van totaal 1.700.000,— en een dividend uitkering van 72,- per aandeel Friesch-Groning sche Hypotheekbank van/1.000,-, waarop 20% verplicht is gestort, kunnen wij ons verenigen. Wij adviseren U de door de directie overgelegde en door ons medeondertekende balans en winst- en verlies rekening goed te keuren en de winstverdeling over eenkomstig de voorstellen van de directie vast te stellen. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van aftre den de Heren Mr. M. P. L. Steenberghe, Mr.M. Tieleman en Mr.J. Burgerhout, die zich allen her kiesbaar stellen. Wegens het bereikt hebben van de gestelde leeftijds grens zullen de Heren Mr. C. A. Kingma, Mr.G. Nauta, W.A. Rasch en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk hun functie als commissaris onzer vennootschappen per 30 april 1964 neerleggen. In verband met de voortdurende expansie werd be sloten het vermogen der vennootschap opnieuw door een aandelenemissie te versterken. In december 1963 werd het geplaatste aandelenkapitaal dan ook met 20% uitgebreid, waarbij oude aandeelhouders recht van voorkeur op de nieuwe aandelen konden doen gelden. In de op 18 november 1963 gehouden buitengewone vergadering van aandeelhouders werd tot statu- II

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1963 | | pagina 13