Prae-advies van commissarissen Aan aandeelhouders De door de directie opgestelde balansen per 31 december 1962 van de tot het concern behorende hypotheekbanken, met bijbehorende winst- en ver liesrekeningen over het j aar 1962, werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van dit onderzoek en de door het ac countantskantoor Joh. Doornbos te Groningen af gelegde goedkeurende verklaring, delen wij U me de met voornoemde stukken, zomede met de op pagina 26 en 27 van het jaarverslag opgenomen ge consolideerde jaarcijfers en de bijbehorende balans toelichting, akkoord te gaan. Met de door de directie voorgestelde winstver- deling, resulterende in een toevoeging uit de winst van 1.325.000,aan de concernreserves en een dividenduitkering van 72,per aandeel Friesch- Groningsche Hypotheekbank van 1.000,waar op 20% verplicht is gestort, kunnen wij ons ver enigen. Wij adviseren U de door de directie over gelegde en door ons mede ondertekende balansen en winst- en verliesrekeningen goed te keuren en de winstverdelingen overeenkomstig de voorstellen van de directie vast te stellen. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van af treden de Heren Mr. Ph. A.J. Mees, Mr. C. A. King- ma en Mr. M.J.Bos, die zich allen herkiesbaar stellen. In de op 11 oktober 1962 gehouden vergadering van het college van commissarissen werd in de vacature ontstaan door hetoverlijdenvan Mr.W.A.Offerhaus op 24 november 1961 Mr.H. Tieleman benoemd tot lid van de commissie van toezicht. Ook 1962 was voor ons concern een j aar van grote expansie, hetgeen tot uitdrukking kwam zowel in de zeer sterke toename der hypothecaire portefeuil le als in de uitbreiding van de post deelnemingen door verwerving van een meerderheidsbelang in de N.V. „Gemeenschappelijk Eigendom”, Maatschap pij tot Exploitatie van Woon- en Winkelhuizen, te ’s-Gravenhage. In verband met de grote expansie werd besloten ons draagvlak door een aandelenemissie te ver sterken. In december 1962 werd het aandelenkapi taal dan ook met 20% uitgebreid, waarbij oude aandeelhouders recht van voorkeur op de nieuwe aandelen konden doen gelden. Het stemt tot vol doening, dat ondanks de belangrijk hogere kosten een resultaat kon worden behaald, dat het mo gelijk maakte om, naast een verhoogde toevoeging aan de reserves, eenzelfde dividend als over het jaar 1961 uit te keren. Wij brengen de directie en haar medewerkers dank voor hun toewijding en arbeid in het belang van ons concern. Het college van commissarissen: h. albarda, president

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1962 | | pagina 13