belangrijk groter aantal leningen tot stand komt. Leningen met coöperatieve flatexploitatievereni- gingen komen bij ons nogal eens voor. Indien wij het accent meer op het economisch aspect dezer leningen leggen en elk lid/bewoner als een afzon derlijke leningdebiteur beschouwen, dan zou ons leningtal met ongeveer 5300vermeerderende groep van leningen met een hoofdsom boven ioo.ooo, zou dan verminderen met 167, terwijl de groep van leningen met een hoofdsom tot en met/10.000, Personalia Op 24 november 1961 overleed geheel onverwachts onze president-commissaris, Mr. W. A. Offerhaus. In februari 1955 werd Mr. Offerhaus tot commissa ris onzer vennootschap benoemd, terwijl hij per 1 januari 1959 tot president werd gekozen. In de jaren waarin wij met de Heer Offerhaus mochten samenwerken, hebben wij hem leren kennen als een persoonlijkheid waarvan een groot gezag uit ging. Hij bezat een sterk gevoel voor humor, dat de door hem geleide vergaderingen ten zeerste ver levendigde. De Heer Offerhaus, aan wie wij grote dank verschuldigd zijn voor het vele dat hij voor Bedrijfsresultaten Evenals vorig jaar weerspiegelt de zeer sterke toe name van de hypothecaire portefeuille - bij een vrij stabiele rentemarge - zich in de resultaten van het afgelopen boekjaar. De baten en in mindere mate ook de lasten lagen op een belangrijk hoger niveau dan in i960. Bij de baten hangt de hogere interestopbrengst samen met de uitbreiding der hypothecaire portefeuille, zij draagt dan ook min of meer een permanent ka rakter. De hogere provisieopbrengst daarentegen is van incidentele aard; zij hangt nauw samen met het be- met i 2000 en die met een hoofdsom van 10.001 tot en met 25.000,met 3500 zou toenemen. Onze debiteuren voldeden goed aan hun verplich tingen, slechts 4 executies vonden plaats. Het betrof hier leningen met een totaalbedrag aan restant hoofdsommen van 48.875>hierbij werd geen verlies geleden. De gemiddelde rente van uitstaande hypothecaire leningen steeg van 4.9872% per ultimo i960 tot 5.0691 per ultimo 1961. ons concern heeft gedaan, zal nog lang in onze her innering blijven voortleven. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders op 14 februari 1961 werden tot commissa ris herkozen de Heren Mr. H. Albarda, Prof. Mr. H. J.Hellema en Mr.N.E.Rost Onnes. Tegen het einde van het verslagjaar openden wij een kantoor aan de Ten Hagestraat 11 te Eind hoven. De Heer Mr. B. J. de Boer werd tot direc teur van dit kantoor aangesteld. Bij het kantoor te Amsterdam werd de Heer B. Mulder tot procuratiehouder benoemd. drag der gesloten leningen. De uitgaven der dienst pandbrieven hebben eveneens een incidenteel ka rakter ook hier is een aanwijsbaar verband tussen de uitgaven en de verhoging der hypothecaire portefeuille. Hoewel zich onder de algemene kosten enkele incidentele uitgaven bevinden, moet bij deze kosten toch met een regelmatige toename reke ning worden gehouden. De baten namenin totaal toe metruim/1100.000, waarvan ruim/900.000,betrekking had op meer dere interestbaten en ruim 200.000,op meerdere provisieopbrengst. 22

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1961 | | pagina 24