hypothecair krediet te voldoen, aangezien wij de verbreding van onze bedrijfsbasis als een belang van de eerste orde zien. Wij slaagden er in de hy pothecaire produktie op te voeren tot 137.5 mil joen (vorig jaar 109.5 miljoen). Aangezien het bedrag der aflossingen dit jaar groter was dan het vorige jaar, namelijk 47 miljoen (vorig jaar 40.4 miljoen), bedroeg de netto vooruitgang 90.5 mil joen (vorig jaar ƒ69.1 miljoen). In verband met de afremming van de bouw in de vrije sector, ver wachten wij voor het komende jaar een minder grote produktie. Voor de cijfers volgens de oude wijze van administreren verwijzen wij U naar pagi na 36 van dit verslag; op pagina 35 is een verdeling naar ligging, aard en grootte van de leningen op genomen. De toename van de portefeuille betrof ook dit jaar een groot aantal leningen. Wij hechten hieraan gro te waarde met het oog op risicospreiding en stabili teit van de portefeuille. Wij wijzen er op dat het uit een oogpunt van risico spreiding ook belangrijk is, dat het aantal woningen dat wij als onderpand hebben veel groter is dan het aantal uitstaande leningen. Vele leningen heb ben diverse woningen tot onderpand. Bovendien kan worden opgemerkt dat bij sommige van deze leningen, namelijk die met coöperatieve flatexploitatieverenigingen, waar juridisch gezien slechts één eigenaar is en dus ook één lening wordt verstrekt, economisch gezien - mede doordat elk lid/bewoner zich borg stelt voor het door hem ont vangen deel van de hypothecaire lening - een mln gld Voortschrijdende 1 g-maands gemiddel den van sluitingen en aflossingen (exclusief oversluitingen) van hypothe caire leningen bij het Concern Friesch- Groningsche Hypotheekbank N.V. mm sluitingen mm aflossingen vooruitgang 1 ultimo juni ’57 juni 58 juni '59 juni ’60 juni 61

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1961 | | pagina 23