Prae-advies van Commissarissen Aan Aandeelhouders Met diep leedwezen memoreren wij het zo onver wachte overlijden, op 24 november 1961, van onze president Mr. W. A. Offerhaus. De Heer Offerhaus maakte sinds 1955 deel uit van ons college, waarvan de laatste jaren als president. Zijn scherp doorzicht, zijn rustige en bekwame leiding, zomede zijn innemende persoonlijkheid, zullen wij node missen. De door de directie opgestelde balansen per 31 december 1961 van de tot het concern behorende hypotheekbanken met bijbehorende winst- en ver liesrekeningen, werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van dit onderzoek en de door het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen afgelegde, goedkeurende verklaring, delen wij U mede met voornoemde stukken, zo mede met de op pagina 26 en 27 van het jaarverslag opgenomen geconsolideerde jaarcijfers en de bijbe horende balanstoelichting, akkoord te gaan. Met de door de directie voorgestelde winstver- deling, resulterende in een toevoeging aan de concernreserves van totaal 1.100.000,en een dividend-uitkering van 72,per aandeel Friesch- Groningsche-Hypotheekbank van ƒ1.000,waar op 20% verplicht is gestort, kunnen wij ons ver enigen. Wij adviseren U de door de directie overgelegde en door ons mede ondertekende balansen en winst- en verliesrekeningen goed te keuren en de winstver- delingen overeenkomstig de voorstellen van de directie vast te stellen. In de commissarissenvergadering van 19 januari 1962 werd Mr.H.Albarda tot president van ons college benoemd. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van af treden de Heren Mr. D. U. Stikker, B. A. Poulie Wilkens en Mr. P. W. J. H. Gort van der Linden, die zich allen herkiesbaar stellen. Het jaar 1961 was voor onze vennootschappen wederom een jaar van grote bedrijvigheid, hetgeen vooral in de toename van het bedrag der uitstaande hypothecaire leningen tot uitdrukking kwam. Hoe wel de grote bedrijvigheid grote kosten met zich brengt, zijn de resultaten over 1961 gunstig, het geen het mogelijk maakt over het in december i960 met één/vierde vergrote kapitaal per aandeel een zelfde dividend als over i960 uit te keren. Wij brengen de directie en haar medewerkers dank voor hun toewijding en arbeid in het belang van ons concern. Het college van commissarissen: h. albarda, president

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1961 | | pagina 13