Personalia Bedrijfsresultaten waarop 20% verplicht moest worden gestort tegen een koers van 100%. De inschrijving werd uit sluitend opengesteld voor houders van claims, waarbij 4 claims van een aandeelbewijs van/1.000, recht gaven op inschrijving op één nieuw aandeel. Het claimrecht werd volledig uitgeoefend. In het beursverkeer schommelde de prijs van een claim om de ƒ300,hetgeen neerkomt op een koers waarde der aandelen van 850% vóór de emissie en 700% (inclusief dividend over i960) nä de emissie. De aandelenemissie werd voorafgegaan door een verwisseling van aandeelbewijzen in verband met een veroudering daarvan, speciaal wat betreft de oudste series. Bij de nieuw uitge geven aandeelbewijzen werd een druktechnisch onderscheid gemaakt in volgestorte en niet vol gestorte aandeelbewijzen, zodat momenteel 4 In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders op 29 februari i960 werd Prof. Mr.H.J. Hellema tot commissaris onzer vennootschappen benoemd terwijl als commissaris werden herkozen de Heren Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, Mr.G.Nauta en W.A. Rasch. Bij de statutenwijziging van december 1959 werden de functie en de werkzaamheden van de interne ac countant statutair geregeld. In verband hiermede kunnen wij berichten dat door ons, in overleg met de commissie van toezicht, in de functie van intern accountant werd aangesteld, de Heer J. de Ruiter, De zeer sterke toename der hypothecaire porte feuille bij een vrij stabiele rentemarge weerspiegelt zich in de resultaten van het afgelopen boekjaar. Zowel de baten als de lasten lagen op een belang rijk hoger niveau dan in 1959. Voor zover deze hogere baten en lasten een onmiddellijk verband soorten aandeelbewijzen in omloop zijn en wel: Aandeelbewijzen A (blauw)Aandelen van 1.000,met 20% storting. Aandeelbewijzen B (groen)Volgestorte aandelen van ƒ1.000, Aandeelbewijzen C (rood)Aandelen van ƒ250, met 20% storting. Aandeelbewijzen D (bruin)Volgestorte aandelen van ƒ250,—. Door het druktechnisch onderscheid van de verschil lende soorten aandeelbewijzen werd het voordeel verkregen dat de betaling van de dividenden der vol gestorte aandelen, waarvan het te vergoeden rente percentage op het onverplicht gestorte deel jaarlijks door de directie na goedkeuring van het college van commissarissen wordt vastgesteld, zonder meer door inlevering van het dividendbewijs kan plaatsvinden. lid van het Nederlands Instituut van Accoun tants, en reeds enkele jaren bij ons concern werk zaam. In de loop van het verslagjaar openden wij een kantoor aan de Zijpendaalseweg 59 te Arnhem. De Heer Mr.P.Nagtegaal werd tot directeur van dit kantoor benoemd en de Heer H.Nagelsmit tot procuratiehouder. Bij het kantoor te Amsterdam werd in de loop van het jaar i960 tot procuratiehouder benoemd de Heer W. de Jong en bij het kantoor Rotterdam de Heer V. G. Kalma. houden met de sluiting van nieuwe hypothecaire leningen, dragen zij een incidenteel karakter. Als zodanig zijn te beschouwen de hogere provisieop- brengsten uit hoofde van meerdere „afsluitprovi- sie” en de hogere uitgaven voor „dienst pand brieven” in verband met de kosten, aan het aan-

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1960 | | pagina 23