Prae-advies van Commissarissen Aan Aandeelhouders De door de directie opgestelde balansen per 31 de cember i960 van de tot het concern behorende hy potheekbanken met bijbehorende winst- en verlies rekeningen over het jaar i960 werden door ons aan een onderzoek onderworpen. Op grond van dit onderzoek en de door het Ac countantskantoor Joh. Doornbos te Groningen af gelegde goedkeurende verklaring, delen wij U mede met voomoemde stukken, zomede met de op pag. 24 en 25 van het jaarverslag opgenomen geconso lideerde jaarcijfers en de bijbehorende balanstoe lichting, akkoord te gaan; Met de door de directie voorgestelde winstverde- lingen, resulterende in een toevoeging uit de winst van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank en van haar dochtermaatschappijen van ƒ950.000, aan de concernreserves en een dividenduitkering van ƒ72,per aandeel Friesch-Groningsche Hy potheekbank van ƒ1.000,waarop 20% verplicht is gestort, kunnen wij ons verenigen. Wij adviseren U de door de directie overgelegde en door ons mede ondertekende balansen en winst- en verlies rekeningen goed te keuren en de winstverdelingen overeenkomstig de voorstellen van de directie vast te stellen. Op de algemene vergadering van aandeelhouders d.d. 29 februari i960 werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van de Heer Jacs. Rustige op 13 augustus 1959, Prof. Mr. H. J. Hellema tot com missaris onzer vennootschappen benoemd. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van aftreden de Heren Mr. H. Albarda, Prof. Mr. H.J. Hellema en Mr. N. E. Rost Onnes, die zich allen herkiesbaar stellen. Het jaar i960 was voor onze vennootschappen een jaar van grote activiteiten, hetgeen speciaal tot uit drukking kwam in de toename van het bedrag der uitstaande hypothecaire leningen. De expansie ging uiteraard met hoge kosten gepaard, niettemin stemt het tot tevredenheid dat de resultaten wederom een gunstig beeld te zien geven. Wij brengen de directie en haar medewerkers dank voor hun toewijding en arbeid in het belang van onze vennootschappen. Het college van commissarissen: w. a. offerh aus, president II

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1960 | | pagina 13