PRAE-ADVIES VAN COMMISSARISSEN Aan Aandeelhouders De door de directie opgestelde balansen van de tot het concern behorende hypotheekbanken met bijbehorende winst- en verüesrekeningen werden door ons aan een onderzoek onder worpen. Op grond van dit onderzoek en de door het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Gronin gen afgelegde goedkeurende verklaring, delen wij U mede met voornoemde stukken zomede met de op pagina 14 en 15 van het jaarverslag opgenomen geconsolideerde jaarcijfers en de bijbehorende balanstoelichting akkoord te gaan. Met de door de directie voorgestelde winstver- delingen, resulterende in een toevoeging uit de winst van de Friesch-Groningsche Hypotheek bank en van de dochtermaatschappijen van 940.000,aan de concernreserves en een divi denduitkering van ƒ72,per aandeel Friesch- Groningsche Hypotheekbank van ƒ1.000, waarop 20% is gestort, kunnen wij ons ver enigen. Wij adviseren U de overgelegde balansen en winst- en verliesrekeningen goed te keuren en de winstverdelingen overeenkomstig de voor stellen van de directie vast te stellen. Met leedwezen gedenken wij het overüjden van de Heer Jacs. Rustige op 13 augustus 1959. De Heer Rustige werd na de fusie met de Alge- meene Friesche Hypotheekbank in december 1943 tot lid van ons college benoemd. Hij zal nog lang in onze herinnering blijven voortleven. Per ultimo 1959 traden de Heren A. J. Brandt en Mr.Dr.W.Dijckmeester, wegens het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens, als commissaris af. De Heer Brandt maakte deel uit van ons college sinds de fusie met de Algemeene Friesche Hypotheekbank in 1943, de Heer Dijckmeester sinds de fusie met de Bataafsche Hypotheek bank. Wij zijn de Heren Brandt en Dijck meester dankbaar voor hun kundige advie zen en gewaardeerde samenwerking. De Heer Mr.M.J.Bos, tot 1 april 1959 directeur van ons concern, werd per die datum tot commissaris onzer vennootschappen benoemd en tegelijker tijd als üd van de commissie van toezicht aan gewezen. Wij zijn de Heer Bos dankbaar voor hetgeen hij gedurende zijn directeurschap voor ons concern heeft gedaan en wij zijn verheugd hem in onze kring te zien opgenomen. Volgens rooster zijn thans aan de beurt van aftreden de Heren Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, Mr.G.Nauta en W.A. Rasch, die zich allen her kiesbaar stellen. Het afgelopen boekjaar heeft voor ons concern gunstige resultaten en een verheugende vooruit gang gebracht. Wij brengen de directie en haar medewerkers dank voor hun toewijding en arbeid in het belang van onze vennootschappen. Het college van commissarissen: W. A. Offerhaus, president. 7

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1959 | | pagina 9