Voortschrijdende 12-maands gemiddelden van begonnen en voltooide woningen in opdracht van parti culieren en van Rijk, Gemeenten en Woningbouwverenigingen. Bron: C.B.S. ging Huurwet” blijkt, dat men van regeringszijde een open oog voor deze ontwikkeling heeft. De Regering streeft naar een totstandkoming van evenwichtshuren op zo kort mogelijke termijn. Naar onze mening is dit de enige wijze, waarop een verantwoord woningbeleid kan worden ge voerd. Het is daarbij verheugend, dat het in de bedoeling ligt het Grootboek Woningverbetering ten spoedigste op te heffen. Bij haar beleid zal de Regering een woningvoor- ziening dienen te bevorderen, die zoveel mogelijk bij de behoefte aansluit. Voor de lagere inko mensgroepen zal in principe via de huurpolitiek ruimte moeten vrijkomen in oude, doch overi gens nog in goede staat verkerende woningen; aanvullend zal hierbij de woningwetbouw in de behoefte kunnen voorzien. Wil men echter de woningwetwoningen in het vervolg alleen voor de laagste inkomensgroepen bestemmen, dan zal men naar een eenvoudige, zo goedkoop mogelijke uitvoering van de woningen moeten streven. In het verleden zijn vergroting van de woninginhoud en verhoging van het afwerkingsniveau in belang rijke mate aansprakelijk geweest voor de kosten stijging van de woningwetwoningen. Hiertegen zal in de toekomst dienen te worden gewaakt. De Regering wil geleidelijk het accent verleggen van de woningwetbouw naar de particuliere bouw, 9 van 1959 af inclusief bijzondere wooneenheden en boerderijen. aantal woningen 4.600 In opdracht van: begonnen 1 JRijk enz. voltooid J J begonnen 1 ^Particulieren voltooid J 4.400 4.200 maand-gemiddelde bij een jaarproduk- tie van 40.000 wo ningen per sector 2.600 2.400 2.200 ultimo juni 56 juni 57 juni 58 juni 59

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1959 | | pagina 11