PRAE-ADVIES VAN COMMISSARISSEN Aan Aandeelhouders De door de directie opgemaakte balansen per 31 december 1958 met bijbehorende toelichtin gen en winst- en verliesrekeningen over 1958 werden door 2 leden van ons college aan een onderzoek onderworpen. Op grond van dit onderzoek en de door het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Gronin gen afgelegde goedkeurende verklaring, delen wij U mede met voornoemde stukken akkoord te gaan. Met de door de directie voorgestelde winstverdelingen, resulterende in een toevoeging van ƒ797.925,43 aan de concernreserves en een dividenduitkering van 68,per aan deel Friesch-Groningsche Hypotheekbank van ƒ1.000,waarop 20% is gestort, kunnen wij ons verenigen. Wij adviseren U de overgelegde balansen en winst- en verliesrekeningen goed te keuren en de winstverdelingen overeenkomstig de voorstellen van de directie vast te stellen. Ons college onderging in de loop van 1958 geen wijziging. Volgens rooster zijn thans aan de beurt van aftreden de Heren Mr. M. Tieleman, Mr. J. Burgerhout en Mr. Arn. J. d’Ailly, die zich allen herkiesbaar stellen. Tevens stellen wij voor de Heer Mr. M. J. Bos, thans directeur onzer in stellingen, die met ingang van 1 april 1959 zijn functie neerlegt na een directeurschap van ruim 41 jaar, tot commissaris onzer vennootschap te benoemen. Wegens het bereiken van de statutair gestelde leeftijdsgrens trad, aan het einde van 1958, de Heer Mr. C. A. Kingma, af als lid en voorzitter van de commissie van toezicht, ter wijl hij in verband daarmede tegelijkertijd zijn functie als president van ons college neerlegde. De Heer Kingma blijft als lid van ons college zitting houden. Wij mogen hier nog eens uitdrukking geven aan onze grote erkentelijkheid voor hetgeen Mr. Kingma in zijn verschillende functies voor onze instelüngen heeft gedaan. Met ingang van 1 september 1958 hebben wij ons lid, de Heer Mr.W. A.Offerhaus, benoemd tot lid van de commissie van toezicht en met ingang van 1 januari 1959 tot president- commissaris. Het college van commissarissen W. A. Offerhaus, president. 7

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1958 | | pagina 9