PRAE-ADVIES VAN COMMISSARISSEN Aan Aandeelhouders ^Vegens het bereiken van de daarvoor gestelde leeftijdsgrens trad aan het einde van het afge lopen jaar Dr. E. van Welderen Baron Rengers als commissaris af, nadat hij bijna 50 jaar deze functie bij de Friesch-Groningsche Hypotheek bank had vervuld. Gedurende vele jaren daar van was hij voorzitter van ons college en van de Commissie van Toezicht. Steeds heeft de Heer Rengers van zijn onverflauwde belangstelling voor onze instelling doen blijken en zijn grote gaven in dienst van haar gesteld. De Bank is hem veel dank verschuldigd; ons college zal hem in haar midden missen. In de algemene vergaderingen van aandeelhou ders gehouden op 28 februari, 1 maart en 4 maart 1957 werden de Heren Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, Mr. Ph. A. J. Mees en B. A. Poulie Wilkens als commissaris herkozen. Aan de beurt van aftreden als commissaris zijn thans de Heren Mr. C. A. Kingma, Mr. W. A. Offerhaus en Mr. M. P. L. Steenberghe. In het afgelopen jaar kwam in de samenstelling van de Com missie van Toezicht geen verandering. Wij hebben kennis genomen van de door de di rectie opgemaakte jaarstukken onzer vennoot schappen over 1957, welke aan Uw vergaderin gen zullen worden voorgelegd. 17 februari 1958 De controle werd dit jaar voor het eerst alleen verricht door het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen. Het verrichten van de controle door twee accountantskantoren, zoals tot dusverre geschiedde, bracht bezwaren mede, zodat wij na lange aarzeling besloten van de diensten van het Accountantsbureau opgericht door A. E. Meijer en J. Hörchner geen gebruik meer te maken; na lange aarzeling, omdat dit kantoor van de oprichting der Nederlandsche Hypotheekbank af steeds tot volle tevredenheid onzerzijds haar werkzaamheden heeft verricht. Wij willen daarvoor gaarne op deze plaats onze dank betuigen. Het resultaat van het accountantsonderzoek blijkt uit hun hierna volgende verklaring. Op grond van de van hen verkregen gegevens heb ben wij de overgelegde balansen en winst- en verliesrekeningen goedgekeurd overeenkomstig de statuten. Wij adviseren U tot vaststelling dezer stukken over te gaan en de dividenduit keringen te bepalen volgens de voorstellen der directie. Blijkens de jaarstukken bracht het afgelopen boekjaar voor het concern een verheugende vooruitgang en gunstige resultaten. De directie en haar medewerkers brengen wij dank voor hun toewijding en hun arbeid in het belang onzer instellingen. Het college van commissarissen C. A. Kingma, president. 17

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1957 | | pagina 18