Wij moeten dit verslag beginnen met de droeve mededeling, dat onze directeur Mr. A. F. van Manen in het begin van het boekjaar na een langdurige ongesteldheid ons ontviel. De woorden door de directie in haar verslag aan zijn nagedachtenis gewijd maken wij gaarne mede tot de onze. PREADVIES VAN COMMISSARISSEN Aan de algemene vergaderingen van aandeelhouders in de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V., Nederlandsche Hypotheekbank N.V., Rotterdamsche Hypotheekbank N.V., Algemeene Friesche Hypotheekbank N.V. en N.V. Bataafsche Hypotheekbank In de algemene vergaderingen van aandeelhouders onzer vennootschappen gehouden op 18, 19 en 20 april 1956 werd Mr. J. de Wilde, oud-directeur der Bataafsche Hypo theekbank, tot directeur benoemd. In de algemene vergaderingen van aandeelhouders gehouden op 24 en 29 februari werden de Heren Mr. N. E. Rost Onnes en Mr. Dr.W. Dijckmeester tot commissarissen benoemd, terwijl de Heren Mr. H. Albarda, A.J. Brandt en Mr. D. U. Stikker als zo danig werden herkozen. Aan de beurt van aftreden als commissaris zijn thans de Heren B. A. PoulieWilkens, Mr. P.W.J. H. Cort van der Linden en Mr. Ph. A.J. Mees. In het afgelopen jaar kwam in de Commissie van Toezicht geen verandering. Wij hebben kennis genomen van de door de directie opgemaakte jaarstukken onzer vennootschappen over 1956, welke aan Uw vergaderingen zullen worden overgelegd. De controle werd ook deze keer verricht door het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen en het Accountantsbureau opgericht door A. E. Meijer J. Hörchner te Amsterdam. Het resultaat van hun onderzoek blijkt uit hun hierna volgende ver klaring. Op grond van de van hen verkregen gegevens hebben wij de overgelegde balansen en winst- en verliesrekeningen goedgekeurd overeenkomstig de statuten. Wij adviseren U tot vaststelling dezer stukken over te gaan en de dividenduitkeringen te bepalen volgens de voorstellen der directie. Blijkens de jaarstukken bracht het afgelopen boekjaar voor het concern een verheu gende vooruitgang en gunstige resultaten. De directie en haar medewerkers brengen wij dank voor hun toewijding en hun arbeid in het belang onzer instellingen. Het college van commissarissen Februari 1957. C. A. KINGMA, president. 7 Concern - iet HA«etfMMI -ii

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1956 | | pagina 9