T Concern VERSLAG VAN DE DIRECTIE ALGEMEEN OVERZICHT De Nederlandse economie, evenals die van de meeste westerse landen, stond in het ver slagjaar in het teken vaneen zich voortzettende hausse, welke de Overheid aanvankelijk voornamelijk met monetaire maatregelen trachtte af te remmen. In de loop van het jaar werd het duidelijk, dat de binnenlandse bestedingen aanmerkelijk toenamen; de kapitaalmarkt werd dientengevolge krapper, de rente steeg aanzienlijk. In de collectieve besparingssfeer vonden belangrijke toekomstige besparingen reeds een bestemming. Tegen de achtergrond van deze krapper wordende kapitaalmarkt moet men de gang van zaken bij ons concern gedurende het verslagjaar bezien. Pandbrieven Het aantrekken van gelden door afgifte van schuldbekentenissen en plaatsing van pand brieven verliep in het eerste kwartaal van het jaar uiterst vlot; gedurende enkele dagen werden met veel succes 25-jarige 3-|% pandbrieven afgegeven. Daarna het de verkrap- ping van de kapitaalmarkt zich gevoelen en steeg de rente snel; in mei werden 3f in juni en juli 4%, in augustus reeds 4^% pandbrieven met een looptijd van 25 jaar afgegeven. In totaal werd voor een bedrag van 30.153.CXX),aan pandbrieven geplaatst en door leningen op schuldbekentenis opgenomen. De netto-toename van het uitstaand bedrag aan pandbrieven en schuldbekentenissen bedroeg 22.938.050,De gemiddelde rente van de pandbrieven en geldleningen op schuldbekentenis bedroeg per ultimo december 3.2047% (vorig jaar 3.1220%). -L OT ons diep gevoeld leedwezen ontviel ons op 17 februari 1956 door de dood Mr. A. F. van Manen, eerst sedert 1 januari 1955 als directeur onzer vennootschappen in functie. Wij verliezen in hem een goede vriend; in de korte tijd, dat hij deze functie kon vervullen, was reeds gebleken, dat onze instellingen nog grote verwachtingen van hem hadden mogen koesteren.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1956 | | pagina 11