Concern Aan de Aandeelhouders der PERSONALIA In de algemene vergaderingen van 24 en 28 Februari 1955 van respectievelijk de Rotterdamsche Hypotheekbank en de Friesch-Groningsche Hypotheekbank met de overige aangesloten instellingen werden de Heren Mr. C. A. Kingma en Mr. W. A. Offerhaus tot commissaris benoemd. In dezelfde vergaderingen werden de Heren Mr. G. Nauta, W. A. Rasch en Jacs. Rustige, die als commissaris aan de beurt van aftreden waren, herkozen. Met ingang van 1 Juli 1955 legde de Heer Mr. C. A. Kingma zijn functie van directeur neer, als gevolg van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In 1916 werd hij benoemd tot adjunct-directeur en in 1919 tot directeur van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank. Hij heeft in belangrijke mate medegewerkt aan de opbouw van ons concern en heeft zich met gestage, nimmer verflauwende energie aan de belangen van onze instellingen gewijd en zich daarbij door zij11 grote kennis en bekwaamheid voor onze bedrijven en ons vak grote verdiensten verworven. Het verheugt ons, dat wij, nu wij hem als hogelijk gewaardeerd collega moeten missen, ons van zijn steun als commissaris, naar wij hopen, nog vele jaren verzekerd kunnen houden. Wegens het bereiken van de door de Statuten daarvoor gestelde leeftijd, trad de Heer Mr. G. Nauta ingaande 1 Juli 1955 af als lid van de Commissie van Toezicht, terwijl hij in verband daarmede tegelijkertijd zijn functie van President-Commissaris der Vennootschap neerlegde. Aan Mr. Nauta, op 6 Maart 1941 tot commissaris benoemd, in 1946 tot lid van de Commissie van Toezicht gekozen en sedert 1947 President-Commissaris, hebben wij zeer veel te danken. Zijn heldere adviezen, zijn gedegen kennis op zo menig maatschappelijk terrein, zijn rustige leiding van onze vergaderingen zijn ook voor ons bedrijf van blijvende waarde geweest. Commissarissen hebben in beide functies de Heer Mr. C. A. Kingma tot zijn opvolger benoemd. Aan de beurt van aftreden als commissaris zijn de Heren Mr. H. Albarda, A.J. Brandt en Mr. D. U. Stikker. Op 31 December verliet onze Inspecteur A. M. Joustra wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd onze dienst. Sedert 1910 was de Heer Joustra als zodanig bij de Nederlandsche Hypotheekbank en daarna bij ons concern in betrekking. Gedurende deze periode van meer dan 45 jaren heeft hij zich grote verdienste voor onze instellingen verworven, zowel door het aankweken van een omvangrijke kring van relaties als door zijn uiterst deskundige adviezen, waarbij wij ons steeds volkomen veilig hebben gevoeld. 4 FRIESCH-GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. ROTTERDAMSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. ALGEMEENS FRIESCHE HYPOTHEEKBANK N.V. Alvorens verslag uit te brengen van onze vennootschappen afzonderlijk, geven wij U de Personalia, een Algemeen Overzicht, enige der voornaamste cijfers en de Balans met Winst- en Verliesrekening betreffende het gehele concern.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1955 | | pagina 6