Concern Aan de algemene vergaderingen van aandeelhouders in de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V., Nederlandsche Hypotheekbank N.V., Rotterdamsche Hypotheekbank N.V. en Algemeene Friesche Hypotheekbank N.V. In de jaarvergaderingen van 26 Februari en 1 Maart 1954 werden de Heren Mr. Arn. J. d’Ailly, Mr. J. Burgerhout en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, die als commissarissen aan de beurt van aftreden waren, als zodanig herbenoemd, terwijl de Heer Mr. M. P. L. Steenberghe tot commissaris werd gekozen. Verder benoemden de vergaderingen de Heer Mr. A. F. van Manen met ingang van 1 Januari 1955 tot directeur. De Heer R. Buisman, sinds 23 December 1920 commissaris van de Algemeene Friesche Hypotheek bank en na de opneming dezer bank in ons concern ook van de andere daartoe behorende instellingen, gaf tegen het einde van 1954 de wens te kennen met het oog op zijn hoge leeftijd met ingang van 1 Januari 1955 zijn functie te beëindigen. Node leggen wij ons bij dit verlangen neer. De Heer Buisman had steeds grote belangstelling voor onze instellingen; zijn weloverwogen woord vond in onze ver gaderingen een aandachtig gehoor. Wij hopen, dat de ontstane vriendschappelijke betrekkingen nog lang zullen blijven bestaan. Aan de beurt van aftreden als commissaris zijn thans de Heren Mr. G. Nauta, W. A. Rasch en Jacs. Rustige. In het afgelopen jaar kwam in de Commissie van Toezicht geen verandering. Wij hebben kennis genomen van de door de directie opgemaakte en aan Uw vergaderingen over gelegde jaarstukken onzer vennootschappen over 1954. De controle werd ook deze keer verricht door het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen en het Accountantsbureau opgericht door A. E. Meijer J. Hörchner te Amsterdam. Het resultaat van hun onderzoek blijkt uit hun hierna volgende verklaring. Op grond van de van hen verkregen gegevens hebben wij de overgelegde balansen en winst- en verliesrekeningen goedgekeurd overeenkomstig de statuten. Wij adviseren U tot vaststelling dezer stukken over te gaan en de dividenduitkeringen te bepalen volgens de voorstellen der directie. Blijkens de jaarstukken bracht het afgelopen boekjaar voor het concern een verheugende vooruitgang en bevredigende resultaten. De directie en haar medewerkers brengen wij dank voor hun toewijding en hun arbeid in het belang onzer instellingen. Het college van commissarissen: G. NAUTA, president. 30

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1954 | | pagina 27