Aan de Aandeelhouders der Friesch=Groningsche Hypotheekbank N.V. Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Rotterdamsche Hypotheekbank N.V. Algemeene Friesche Hypotheekbank N.V. Alvorens verslag uit te brengen van onze vennootschappen afzonderlijkgeven wij U de Personalia, een Algemeen Overzicht, enige der voornaamste cijfers en de Balans met Winst en Verliesrekening betreffende het gehele concern. PERSONALIA. In de algemene vergaderingen op 2 Maart 1953 van de Friesch-Groningsche Hypotheek bank, de Nederlandsche Hypotheekbank en de Algemeene Friesche Hypotheekbank en op 27 Februari 1953 van de Rotterdamsche Hypotheekbank werd de Heer Mr. D. U. Stikker, die destijds in verband met zijn benoeming tot Minister van Buitenlandse Zaken als commissaris had bedankt, wederom als zodanig gekozen en werden de Heren R. Buisman en Mr. M. Tieleman, die als commissaris aan de beurt van aftreden waren, herkozen. De Heer H. M. J. Blomjous, die eveneens aan de beurt van aftreden was, is vóór de genoemde vergadering tot ons groot leedwezen overleden. Sedert 1925 commissaris der Nederlandsche Hypotheekbank heeft hij steeds veel belangstelling voor ons bedrijf aan de dag gelegd en zijn grote kennis van personen en zaken hiervoor beschikbaar gesteld. Zijn nagedachtenis zal bij ons in ere worden gehouden. De Heer J. H. Groeneveld bedankte tegen 1 Juli als commissaris in verband met het bereiken van de tachtigjarige leeftijd. Sedert de overname in 1920 door de Friesch-Groningsche van de Winschoter Hypotheekbank, van welke instelling de Heer Groeneveld oprichter-directeur was, is hij als commissaris van onze instellingen in functie geweest. Zijn adviezen, welke steeds gebaseerd waren op zijn grote ervaring in beleggings- zaken, zullen door ons node worden gemist. Aan de beurt van aftreden zijn de Heren Mr. Arn. J. D’Ailly, Mr. J. Burgerhout en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. In de samenstelling van de commissie van toezicht kwam dit jaar geen verandering. Ons kantoor te Groningen verloor door het overlijden van de Heer J. H. Witkop een procuratiehouder, die reeds in 1909 in dienst der Nederlandsche Hypotheekbank was getreden en steeds met grote ijver zijn taak had vervuld. In zijn plaats werd de Heer J. Eimers tot procuratiehouder benoemd, collectief met de Heer J. J. Mook. In September hebben wij de Heer Mr. D. Bos, werkzaam aan ons kantoor te ’s-Graven- hage, benoemd tot procuratiehouder voor dat kantoor, benevens voor onze kantoren te Amsterdam, Groningen en Rotterdam, collectief met een der procuratiehouders van de diverse kantoren. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd hebben tegen het eind van het jaar de Heren J. Kamps en R. H. van der Heide onze dienst verlaten. De Heer Kamps heeft zich in de functie van inspecteur gedurende meer dan zeven en veertig jaren als een uiterst bekwaam deskundige op het gebied van onroerend goed doen kennen; de Heer van der Heide, sedert 1909 aan ons bedrijf verbonden, waarvan sedert 1917 als procuratie houder, aanvankelijk aan ons kantoor te ’s-Gravenhage en later te Amsterdam, heeft zich gedurende deze vier en veertig jaren ons vertrouwen ten volle waardig betoond. ALGEMEEN OVERZICHT. Hypotheken. Door de hypotheekbanken van het concern werd voor 38.381.620,aan hypotheken gesloten en voor 29.902.174,06 aan aflossingen ontvangen. Het bedrag aan uitstaande hypotheken nam derhalve belangrijk toe en wel met 8.479.445,94 tot 201.241.713,54. Onder de aflossingen is begrepen een bedrag van 1.340.150,aan hypotheken, welke 3 Concern.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1953 | | pagina 5