Aan de algemene vergaderingen van aandeelhouders in de Friesch=Groningsche Hypotheekbank N.V., Nederlandsche Hypotheekbank N.V., Rotterdamsche Hypotheekbank N.V., en Algemeene Friesche Hypotheekbank N.V. Kort vóór de algemene vergaderingen van het afgelopen jaar ontviel door overlijden aan de raad van commissarissen de Heer H. M. J. Blomjous. Hij was een man met een zelf standige heldere kijk op de belangen onzer bankenhet door hem gegeven oordeel was steeds van groot gewicht voor de te nemen besluiten; zijn heengaan vormt voor het concern een belangrijk verlies. Wij blijven zijn aangename persoonlijkheid in ere herdenken. De Heer J. H. Groeneveld nam tegen 1 Juli 1953 wegens het bereiken van de 80-jarige leeftijd ontslag als lid van ons college. Vele jaren heeft hij zijn belangstelling en mede werking aan het concern gegeven. Wij betreuren, dat de hoge leeftijd hem noopte zich terug te trekken en wij hem voortaan in onze vergaderingen zullen missen. In de jaarvergaderingen van 27 Februari en 2 Maart 1953 werden de Heren R. Buisman en Mr. M. Tieleman, die aan de beurt waren als commissarissen af te treden, als zodanig herkozen en werd Mr. D. U. Stikker tot commissaris benoemd. De drie heren namen hun herkiezing, respectievelijk de benoeming aan. Wij hebben kennis genomen van de door de directie opgemaakte en aan Uwe vergade ringen overgelegde jaarstukken onzer vennootschappen over 1953. De controle werd ook deze keer verricht door het accountantsbureau, opgericht door A. E. Meijer J. Hörchner te Amsterdam en het accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen. Het resultaat van hun onderzoek blijkt uit hun hierna volgende verklaring. Op grond van de van hen verkregen gegevens hebben wij de overgelegde balansen en winst- en verliesrekeningen goedgekeurd overeenkomstig de statuten. Wij adviseren U tot vaststelling dezer stukken over te gaan en de dividenduitkeringen te bepalen overeenkomstig de voorstellen der directie. Dit jaar zijn als commissarissen aan de beurt van aftreden de Heren Mr. Arn. J. D’Ailly, Mr. J. Burgerhout en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. Blijkens de aan de orde komende jaarstukken heeft ook 1953 voor ons concern vooruit gang in de omvang van het bedrijf en gunstige resultaten gebracht. De directie en het personeel bedanken wij gaarne voor de vele daarvoor met toewijding verrichte arbeid. Het college van commissarissen: G. NAUTA, president. 28 Concern.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1953 | | pagina 25