ALGEMEEN OVERZICHT. In ons vorig jaarverslag deelden wij reeds mede, dat de aanbieding van de Friesch- Groningsche Hypotheekbank tot overneming van de aandelen van de Rotterdamsche Hypotheekbank door houders van meer dan 92 van de aandelen was aangenomen. Nadat de voor deze fusie vereiste wijziging der statuten van de Rotterdamsche Hypo theekbank was tot stand gekomen, werd overgegaan tot de overdracht van de aandelen. Bij het afdrukken van dit verslag waren van de 8400 aandelen 8177 overgedragen (ruim 97 en nog 131 aandelen in behandeling. Inmiddels hadden ook de aan deze fusie verbonden maatregelen van organisatorische aard een vlot verloop, zodat in de loop van dit boekjaar het bedrijf van de Rotterdamsche Hypotheekbank geheel in ons concern kon worden opgenomen. Alle nog uitstaande pandbrieven van de Nederlandsche Hypotheekbank en de Rotterdamsche Hypotheekbank werden aflosbaar gesteld. Hoofdzakelijk voor omwisseling doch gedurende korte perioden ook bij vrije uit gifte werden 3| pandbrieven beschikbaar gesteld tegen koersen, afwisselend tussen 100 en 100| Behalve door de fusie met de Rotterdamsche Hypotheekbank konden wij ons bedrijf wederom uitbreiden door vergroting van het uitstaande bedrag aan hypotheken met 10.452.000,hetgeen tot voldoening stemt, temeer daar de marge tussen hypotheek- en pandbriefrente kleiner is geworden. In belangrijke mate heeft de toeneming van de particuliere bouwnijverheid in sommige gedeelten van ons land tot de uitbreiding bij gedragen. De bepalingen van de in dit jaar in werking getreden Wet op de Materiële Oorlogs schade zullen, naar wij hopen, de afwikkeling van de oorlogsschade-gevallen bespoedigen. De rente-achterstand, welke na de oorlog aanvankelijk zeer gestegen was, is dit jaar tot bijna de helft van het vorig jaar teruggelopen en daarmee weer gekomen op een voor oorlogs peil. Het 60-jarig bestaan van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank en van de Neder landsche Hypotheekbank werd gelijktijdig met het 50-jarig bestaan van de Algemeene Friesche Hypotheekbank intern herdacht in een feestelijke bijeenkomst van commis sarissen, directeuren en personeel met hun dames. Het personeel gaf blijk van zijn gevoelens van verbondenheid aan het bedrijf door een gedenkraam in het kantoor te Amsterdam aan te bieden. Wij menen uiting te moeten geven aan onze waardering voor de grote ijver en toe wijding, waarmede het personeel ook dit jaar zijn werkzaamheden heeft verricht. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. J. WILKENS. F. C. KLEYN. 4 Concern.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1950 | | pagina 6