Aan de Aandeelhouders der Friesch=Groningsche Hypotheekbank N.V. Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Rotterdamsche Hypotheekbank N.V. Algemeene Friesche Hypotheekbank N.V. Alvorens verslag uit te brengen van onze vennootschappen afzonderlijk, geven wij U de Personalia, een Algemeen Overzicht, enige der voornaamste cijfers en de Balans met Winst en Verliesrekening betreffende het gehele concern. PERSONALIA. In de algemene vergaderingen op 9 Maart 1950 van de Friesch-Groningsche Hypotheek bank, de Nederlandsche Hypotheekbank en de Algemeene Friesche Hypotheekbank werd de heer Mr. F. C. Kleyn tot directeur en werden de heren Mr. Ph. A. J. Mees en W. A. Rasch tot commissarissen benoemd. De heren Mr. H. Albarda, A. J. Brandt en Jacs. Rustige werden als commissarissen herkozen. In de algemene vergadering op 6 April 1950 van de Rotterdamsche Hypotheekbank werden de heren Mr. M. J. Bos, Mr. C. A. Kingma en Mr, J. Wilkens tot directeuren en de heren Mr. Arn. J. D’Ailly, Mr. H. Albarda, H. M. J. Blomjous, A J. Brandt, R. Buisman, Mr. J. Burgerhout, Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, F. I. de Greve, J. H. Groeneveld, Mr. G. Nauta, Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Jacs. Rustige, Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk, G. Warning en B. A. Poulie Wilkens tot commissarissen benoemd. Thans zijn aan de beurt van aftreden de heren Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, B. A. Poulie Wilkens en G. Warning. De commissie van toezicht bestond dit jaar uit de heren Mr. G, Nauta, Mr. H. Albarda en Mr. J. Burgerhout. Tot ons groot leedwezen moeten wij melding maken van het overlijden van de Heer F. I. de Greve. Meer dan 43 jaren is hij commissaris van de Friesch-Groningsche Hypotheek bank geweest en gedurende enige jaren lid van de commissie van toezicht. Zijn des kundige adviezen hebben wij steeds op hoge prijs gesteld. Wij verliezen in hem een vriend, die altijd vol belangstelling was voor de gang van zaken in ons bedrijf. Aan de heer B. H. Boon, procuratiehouder van ons kantoor te Groningen, werd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Ruim 48 jaren geleden trad hij in dienst bij de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Door zijn nauwgezet plichtsbesef en grote vakkennis was hij een bijzonder gewaardeerde kracht. In verband met bovengenoemd ontslag werd aan de heren J. H. Witkop en J. J. Mook een collectieve procuratie voor het kantoor Groningen verleend. Met het oog op de uitbreiding van de inspectiewerkzaamheden hebben wij de heer C. L. Klapwijk tot inspecteur te Rotterdam en de adjunct-inspecteurs, C. Hauwert en J. Dierdorp tot inspecteurs respectievelijk te Amsterdam en ’s-Gravenhage benoemd. 3 Concern.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1950 | | pagina 5