de cessie aan de Landelijke Hypotheekbank van de leningen, welke onder Duitse druk waren gesloten op van Joden afkomstig onroerend goed. Tevens is thans een einde gekomen aan soortgelijke acties tegen diverse zusterinstellingen, in overleg met welke en met het Vakgroepbestuur, de Friesch-Groningsche Hypotheekbank dit proces bij wijze van proefprocedure had gevoerd. De rentestand bleef nog steeds zeer laag. Bij het begin van het jaar werden 3J pandbrieven van de Nederlandsche Hypotheekbank verkrijgbaar gesteld, doch eind Januari werd de uitgifte reeds gestaakt. Eind April werden 3J pandbrieven van de Friesch- Groningsche Hypotheekbank uitgegeven, waarvan de plaatsing in October werd stopgezet. Medio October werd de verkoop van 3J pandbrieven van de Nederlandsche Hypotheek bank hervat, doch aan het eind van die maand moest wegens te grote geldruimte de verkoop reeds weer worden gestaakt. Na verkregen goedkeuring van onze raad van commissarissen is aan de aandeel houders van de N.V. Rotterdamsche Hypotheekbank voor Nederland een aanbieding gedaan tot overneming van hun aandelen tegen een koers van 100 Hierdoor wordt voor ons de gelegenheid geopend onze belangen in Rotterdam door een eigen kantoor met oude gevestigde relaties uit te breiden en te verstevigen. Bij het afdrukken van dit verslag is door houders van meer dan 92 der aan delen van onze aanbieding gebruik gemaakt. In een vergadering van aandeelhouders van de Rotterdamsche Hypotheekbank voor Nederland op 31 Januari 1950 is een statutenwijziging aangenomen, welke in verband met deze overneming van aandelen noodzakelijk was. Het ligt in het voornemen aan U in de komende algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen de directeur van de Rotterdamsche Hypotheekbank voor Nederland, de heer Mr. F. C. Kleyn en de commissarissen, de heren Mr. Pu. A. J. Mees en W. A. Rasch, in dezelfde functies bij de hypotheekbanken van ons concern te benoemen onder voor behoud, dat op bovengenoemde statutenwijziging van de Rotterdamsche Hypotheekbank voor Nederland de ministeriële verklaring van geen bezwaar zal worden verkregen. Aan het personeel onzer kantoren brengen wij gaarne wederom een woord van bijzondere dank voor de grote ijver en toewijding, waarmede de werkzaamheden werden verricht. Groningen, 9 Maart 1950. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. J. WILKENS. 4 Concern.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1949 | | pagina 7