Aan de Aandeelhouders der Friesch=Groningsche Hypotheekbank N.V. Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Algemeene Friesche Hypotheekbank N.V. Alvorens verslag uit te brengen van onze vennootschappen afzonderlijk, geven wij U de Personalia, een Algemeen Overzicht, enige der voornaamste cijfers en de Balans met Winst en Verliesrekening betreffende het gehele concern. PERSONALIA. In de jaarlijkse algemene vergaderingen van onze instellingen werden de heren Mr. Arn. J. D’Ailly, Mr. G. Nauta en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk als commissarissen herkozen, terwijl de heer Mr. J. Burgerhout, directeur van De Twentsche Bank N.V. te Amsterdam, tot commissaris werd benoemd. Thans zijn aan de beurt van aftreden de heren Mr. H. Albarda, A. J. Brandt en Jacs. Rustige. De commissie van toezicht bestond dit jaar uit de heren Mr. G. Nauta, G. Warning en Mr. H. Albarda. Op 24 Maart overleed onze inspecteur, de heer A. van Popta, die gedurende meer dan 30 jaren zijn grote energie en vakkennis in dienst van onze banken heeft gesteld. Aan deze trouwe en bekwame medewerker zullen wij een blijvende herinnering bewaren. In zijn plaats werd onze adjunct-inspecteur, de heer H. v. d. Bout, tot inspecteur aangesteld. ALGEMEEN OVERZICHT. In het afgelopen boekjaar konden wij wederom ons bedrijf uitbreiden door ver groting van het uitstaande bedrag aan hypotheken met 9.244.000, Doordat in meerdere mate nieuwe woonhuizen werden gesticht met gebruikmaking van de tegemoetkoming van de Financieringsregeling Woningbouw 1948, konden wij ook op dit terrein onze belangen uitbreiden. De nadelige gevolgen van de oorlog, welke in de laatste jaren tot uiting kwamen in een sterk gestegen bedrag aan achterstallige rente door oorlogsschade, onder beheerstelling, afwezigheid enz., worden thans geleidelijk overwonnen, zodat het bedrag aan deze achter stand in rentebetaling nu weer aanzienlijk is teruggelopen. Een andere nasleep van de oorlog heeft in dit jaar een gunstig einde gevonden. De Raad voor het Rechtsherstel, afdeling Rechtspraak, heeft afgewezen de vordering van de Staat der Nederlanden tegen de Friesch-Groningsche Hypotheekbank betreffende 3 Concern,

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1949 | | pagina 6