Onze inspecteurs, de heren J. Kamps te ’s-Gravenhage, A. M. Joustra te Haarlem, G. Hoogerkamp te Groningen en H. v. d. Bout te Voorburg zorgden voor de controle op de voor ons verbonden percelen en voor het contact met taxateurs, agenten en andere relaties. Deze werden in hun taak bijgestaan door de adjunct-inspecteurs, de heren C. Hauwert te Amsterdam en J. Dierdorp te ’s-Gravenhage. RESERVERING EN WINSTVERDELING. Wij stellen U voor, evenals het vorig jaar, de rente van de statutaire reserve en van de extra reserve, dit jaar bedragende in totaal 50.479,52, te voegen bij de speciale reserve. Op de effecten werd in het afgelopen jaar een koersverlies geleden van 7.865,88, welk bedrag in mindering van de reserve voor koersverschillen effecten wordt geboekt. De effecten zijn opgenomen naar de beurskoers van de laatste beursdag in 1949, de obligaties echter niet hoger dan pari. Voor de specificatie van het effectenbezit verwijzen wij naar pag. 30. Voorts stellen wij U voor aan de reserve voor diverse belangen een bedrag van 200.000,toe te voegen en deze reserve in het vervolg onder meer, behalve voor het voldoen van de verschuldigde belastingen, ook zo nodig aan te spreken voor de kosten, verbonden aan de plaatsing van pandbrieven en het opnemen van gelden op schuld bekentenis. Dit jaar werden deze kosten ten bedrage van 50.205,14 ten laste van de winst- en verliesrekening gebracht. Na aftrek van bovenstaande bedragen en na aanvulling van het pensioen fonds bedraagt het winstsaldo 689.267,55. Hiervan stellen wij U voor 120.000,te voegen bij de speciale reserve. Na betaling van 31.971,50 voor rente, verschuldigd over de niet-verplichte stortingen op aandelen, welke rente door commissarissen in overleg met de directie voor de sedert de statutenwijziging van 22 December 1933 vrijwillig gestorte bedragen op 3 is vastgesteld, komt dan voor verdere verdeling in aanmerking een bedrag van 537.296,05. Doordat de tantièmes niet berekend worden over de winstuitkeringen, welke de bank ontvangt van vennootschappen, in het kapitaal waarvan zij heeft deelgenomen, voor zover daarover door commissarissen en directie reeds in deze functie bij die vennootschappen tantièmes zijn genoten, vermeerdert het aan aandeelhouders toekomende bedrag nog met 18.764,90. Tenslotte stellen wij U voor, uit het in totaal aan aandeelhouders toekomende, in verband met het Besluit op de Dividendbeperking, een dividend uit te keren van 34, per aandeel van 1.000,met 20 storting en 8,50 per onderaandeel van 250,— eveneens met 20% storting en het resterende ad ƒ41.427,73 toe te voegen aan de dividendreserve. Op nevenstaande pagina geven wij U een volledig overzicht van de dividendbewijzen, zoals deze bij aanneming van ons voorstel betaalbaar zijn. Groningen, 9 Maart 1950. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. J. WILKENS. 10 Fviesch'Gvoningsche Hypotheekbank N.V.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1949 | | pagina 12