hoofdsom hoger dan de inschrijving in het Grootboek, en wel bij een lening, groot 78.700,een bedrag van 7.300, Onze inspecteurs, de Heren A. van Popta en J. Kamps te ’s-Gravenhage, A. M. Joustra te Haarlem en G. Hoogerkamp te Groningen, zorgden voor de contröle op de voor ons verbonden percelen en voor het verband met taxateurs, agenten en andere relaties. Deze werden in hun taak bijgestaan door de adjunct-inspecteurs, de Heren H. v. d. Bout te Voorburg en C. Hauwert te Amsterdam. RESERVERING EN WINSTVERDELING. Wij stellen U voor, evenals het vorig jaar, de rente van de statutaire reserve en de extra reserve, dit jaar bedragende 50.442,41, te voegen bij de speciale reserve. Voor een overzicht der reserves verwijzen wij U naar pag. 19. Op de effecten werd in het afgelopen jaar een koerswinst behaald van 11.059,45, welk bedrag bij de reserve voor koersverschillen effecten wordt gevoegd. De effecten zijn opgenomen naar de beurskoers van de laatste beursdag in 1948, de obligaties echter niet hoger dan pari. Voor de specificatie van het effectenbezit verwijzen wij naar pag. 24. Na dotatie van 155.000,aan de reserve voor diverse belangen, waaruit onder meer de verschuldigde belastingen dienen te worden voldaan, na afschrijving van de kosten, aan de plaatsing van pandbrieven verbonden en na aanvulling van het pensioenfonds, bedraagt het te verdelen winstsaldo 505.185,31. Van dit bedrag zal allereerst moeten worden betaald een bedrag van ƒ31.684,voor rente, verschuldigd over de niet- verplichte stortingen op aandelen, welke rente door commissarissen in overleg met de directie voor de sedert de statutenwijziging van 22 December 1933 vrijwillig gestorte bedragen thans op 3 is vastgesteld. Voor verdere verdeling komt dan in aanmerking een bedrag van 473.501,31. Doordat de tantièmes niet berekend worden over de winstuitkeringen, welke de bank ontvangt van vennootschappen, in het kapitaal waarvan zij heeft deelgenomen, voorzover daarover door Commissarissen en directie reeds in deze functies bij die vennootschappen tantièmes zijn genoten, vermeerdert het aan aandeelhouders toekomende bedrag nog met 18.764,90. Wij stellen U voor dit bedrag te voegen bij de dividend-reserve en uit het aan aandeelhouders toekomende, evenals het vorig jaar, een dividend uit te keren van 32,per aandeel van 1.000,met 20 storting en 8,per onderaandeel van 250,—. Wordt dit voorstel aangenomen, dan wordt de extra reserve vermeerderd met 3.847,99 en komt er beschikbaar voor pensioen- en personeeldoeleinden een bedrag van 19.782,66. Op pag. 22 geven wij U een volledig overzicht van de dividendbewijzen, zoals deze bij aanneming van ons voorstel betaalbaar zijn. Groningen, 9 Maart 1949. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. J. WILKENS.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1948 | | pagina 7