ACHTENVIJFTIGSTE BOEKJAAR. Aan de Aandeelhouders der Friesch=Groningsche Hypotheekbank N.V., opgericht te Groningen. Overeenkomstig het voorschrift van art. 43 der statuten bieden wij U hierbij aan het jaarverslag onzer vennootschap over 1948: met balans en winst- en verliesrekening, en een voorstel tot winstverdeling. Alvorens tot het verslag van onze vennootschap over te gaan, geven wij U de Personalia en een Algemeen Overzicht betreffende het gehele concern. PERSONALIA. In de jaarlijkse algemene vergaderingen van onze instellingen werden de Heren H. M. J. Blomjous, R. Buisman en F. I. de Greve als commissarissen herkozen. Thans zijn aan de beurt van aftreden de Heren Mr. Arn. J. D’Ailly, Mr. G. Nauta en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. De commissie van toezicht bestond in het. begin van dit jaar uit de Heren Mr. D. U. Stikker, G. Warning en Mr. G. Nauta. De Heer Mr. D. U. Stikker is in verband met zijn benoeming tot Minister van Buitenlandse Zaken in de tweede helft van het jaar als commissaris afgetreden. Als lid van de commissie van toezicht sedert 1 Juli 1940 heeft hij ons door zijn grote besluit vaardigheid en uitgebreide kennis van zaken en personen op een voortreffelijke wijze ter zijde gestaan bij de oplossing van de vele problemen, die de oorlogstijd en de na-oorlogse periode voor ons bedrijf opleverden. In zijn plaats werd de Heer Mr. G. Nauta tot president van het college van com missarissen en de Heer Mr. H. Albarda tot lid van de commissie van toezicht benoemd. In het afgelopen jaar heeft onze inspecteur, de Heer H. E. Wieringa onze vaste dienst verlaten. Sedert 1927 heeft hij met grote ijver en deskundigheid in een groot deel van ons land zijn taak van inspecteur vervuld. Wij verheugen er ons derhalve dan ook over, dat hij nog in het Gooi onze belangen zal blijven waarnemen. ALGEMEEN OVERZICHT. In 1946 konden wij voor het eerst gewag maken van het feit, dat ons bedrijf zich begon te herstellen van de teruggang in het bedrag aan uitstaande hypotheken gedurende de oorlog. In 1947 zette dit herstel zich reeds iets krachtiger door en in het afgelopen boekjaar vermeerderde het bedrag aan uitstaande hypotheken van het concern met het zeer be langrijke bedrag van 10.487.000, De nieuwe Financieringsregeling Woningbouw 1948 bracht in de regeling 1947 enige verbeteringen, welke door de hypotheek-crediteuren noodzakelijk waren geacht voor het verlenen van hypotheken op de volgens deze regeling gefinancierde nieuwbouw. Het aantal leningen, dat op deze voorwaarden door ons werd afgesloten, bleef echter nog beperkt tot die gevallen, waarin de gegadigden een belangrijk deel van de kostprijs zelf konden financieren.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1948 | | pagina 3