VERSLAG van de Commissie op 2 April 1948 door Pandbriefhouders benoemd in de algemene vergadering van aandeelhouders der naamloze vennootschap „Nederlandsche Hypotheekbank N.V.” opgericht te Veendatn (Art. 42 der Statuten). Na dotatie van 176.000,aan de reserve voor diverse belangen, waaruit onder meer de verschuldigde belastingen dienen te worden voldaan, na afschrijving van de kosten aan de plaatsing van pandbrieven verbonden en na aanvulling van het pensioen fonds, bedraagt het te verdelen winstsaldo ƒ270.020,74. Van dit bedrag zal allereerst 100.209,moeten worden betaald voor rente, verschuldigd over de riiet-verplichte stortingen op aandelen. Voor verdere verdeling komt dan in aanmerking ëen bedrag van 169.811,74. Verder stellen wij U voor, uit het totaal aan aandeelhouders toekomende, evenals het vorig jaar, een dividend van 20,uit te keren op de aandelen van 1.000,met 20 storting en een dividend van ƒ10,op de aandelen van ƒ1.000,met 10% storting, te verminderen met de verschuldigde 15 dividendbelasting en betaalbaar op dividendbewijs No. 61. Wordt dit voorstel aangenomen, dan wordt de statutaire reserve vermeerderd met 18.890,52 en de buitengewone reserve met 9.343,37. Groningen, 9 Maart 1949. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. J. WILKENS. De ondergetekenden, J. H. M. van Dijk, lid van de firma Lentjes Drossaerts te ’s-Hertogenbosch en Mr. M. de Mol, lid van de firma T. Goedewaagen Zonen ce Gouda, leden der commissie benoemd door pandbriefhouders volgens artikel 42 der Statuten verklaren hierdoor, dat zij zich, na alle door hen gevraagde uitvoerige inlichtingen van de directie te hebben verkregen en na inzage van het accountantsrapport van het Accountantsbureau opgericht door A. E. Meijer J. Hörghner te Amsterdam en het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen, een mening hebben kunnen vormen over het beheer der bank. De overtuiging heeft zich bij hen gevèstigd, dat de belangen van- pandbriefhouders op uitnemende wijze worden behartigd. De commissie wil gaarne een woord van waardering uiten over de wijze, waarop de directie ook over dit boekjaar het beheer heeft gevoerd. Amsterdam, 14 Februari 1949. J. H. M. VAN DIJK. M. DE MOL. 11 Nederlandsche Hypotheekbank N. V.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1948 | | pagina 12