voor ƒ8.164,04, terwijl voor rente van de Grootboekinschrij vingen van de verwoeste panden 1.016,per jaar wordt ontvangen. Nadere gegevens hierover vindt U op pag. 25. Het bedrag, waarvoor de bank bij door derden ingekochte onderpanden is betrokken bedraagt 5.400,Overigens is zij, behalve wat betreft haar kantoorgebouw te ’s-Gravenhage, het voormalig kantoorgebouw te Amsterdam en vorengenoemde ingekochte onderpanden, op generlei wijze betrokken bij de eigendom van onroerende goederen. De bedongen periodieke aflossingen op de leningen kwamen in het algemeen regel matig binnen. Ons belang bij leningen, waarvan de onderpanden geheel of gedeeltelijk zijn verwoest (c.q. afgebroken) en/of onteigend, is verdeeld over: 144 leningen waarvan de onderpanden geheel verwoest, (c.q. afge broken) en /of onteigend zijn 2.285.235,— 11 leningen waarvan de onderpanden gedeeltelijk ver woest, (c.q. afgebroken) en/of onteigend zijn 236.270, waarvan in verhouding drukt op het niet-verwoeste of onteigende deel- 156.400,— - 79.870,— Totaal I 2.365.105,— Hiervan is tot dusverre voor 116 leningen tot een totaal bedrag van 1.879.365,^ inschrijving in het Grootboek voor den Wederopbouw verkregen. De inschrijving in het Grootboek en de waarde van de overgebleven grond overtreft in alle desbetreffende gevallen de restant-hoofdsom. In de gevallen, dat de grond onteigend is, is in één geval de restant-hoofdsom hoger dan de inschrijving in het Grootboek en wel bij een lening, groot 23.500,een bedrag van 3.890,Bovendien is in twee gevallen, in totaal tot een bedrag van 54.268, voor de opstallen nog geen schadevergoeding toegekend, omdat de eigenaren van deze onroerende goederen behoren tot de nationaliteit van een land, waarmede nog geen regeling over schadevergoeding is getroffen. Onze inspecteurs de Heren J. Kamps en A. van Popta te ’s-Gravenhage, A. M. Joustra te Haarlem en G. Hoogerkamp te Groningen, zorgden voor de controle op de voor ons verbonden percelën en voor het verband met taxateurs, agenten en andere relaties. Deze werden in hun taak bijgestaan door de adjunct-inspecteurs, de Heren H. v. d. Bout te Voorburg en C. Hauwert te Amsterdam. RESERVERING EN WINSTVERDELING. Bij de buitengewone reserve werd dit jaar aan rente geboekt 8.889,77. Voor een overzicht der reserves verwijzen wij U naar pag. 19. Op de effecten werd in het afgelopen jaar een koersverlies geleden van 2.415,82, welk bedrag in mindering van de reserve voor koersverschillen effecten wordt geboekt. De effecten zijn opgenomen naar de beurskoers van de laatste beursdag in 1948, de obligaties echter niet hoger dan pari. Voor de specificatie van het effectenbezit ver wijzen wij U naar pag. 24. 10 Nederlandsche Hypotheekbank N. V.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1948 | | pagina 11