binnenlandse effecten zijn opgenomen naar de beurskoers van de laatste beursdag in 1947, obligaties niet hoger dan pari. Voor de specificatie van het effectenbezit verwijzen wij naar_pag. 30. Wanneer U ons voorstel tot verdeling der winst aanneemt, zullen de reserves, ongeacht de reserves voor koersverschillen effecten, hypotheken, oorlogsschade, dividend en diverse belangen, ƒ6.942.120,48 bedragen. WINST EN WINSTVERDELING. Aangezien aan de reserve voor diverse belangen, waaruit onder meer de ver schuldigde belastingen dienen te worden voldaan, in voorgaande jaren reeds meer dan voor dit doel benodigd was, is toegevoegd, menen wij dit jaar met een dotatie van ƒ65.000,te kunnen volstaan. Hierbij dient er rekening mede te worden ge houden, dat de kosten verbonden aan plaatsing van pandbrieven en de toename der pensioenverplichtingen, in verband met de verhoging der pensioengrondslagen, ten laste van de winst- en verliesrekening zijn gebracht. Het te verdelen winstsaldo bedraagt dan 498.471,48. Van dit bedrag zal allereerst moeten worden betaald een bedrag van 31.709,voor rente, verschuldigd over de niet- verplichte stortingen op aandelen, welke rente door commissarissen in overleg met de directie voor de sedert de statutenwijziging van 22 December 1933 vrijwillig gestorte bedragen thans op 3 is vastgesteld. Voor verdere verdeling komt dan in aanmerking een bedrag van ƒ466.762,48. Doordat de tantièmes niet berekend worden over de winstuitkeringen, welke de bank ontvangt van vennootschappen, in het kapitaal waarvan zij heeft deelgenomen, voorzover daarover door commissarissen en directie reeds in deze functies bij die vennootschappen tantièmes zijn genoten, vermeerdert het aan aandeelhouders toekomende bedrag nog met 18.764,90. Wij stellen U voor uit het totaal aan aandeelhoudèrs toekomende een dividend uit te keren van 32,per aandeel van ƒ1.000,met 20 storting en 8,per onder aandeel van 250,en het restant ad ƒ18.627,19 te voegen bij de dividendreserve. Wordt dit voorstel aangenomen, dan komt er beschikbaar voor pensioen- en personeeldoeleinden een bedrag van 19.446,52. De dividendbewijzen nummer 57 van de aandelen van ƒ1.000,zijn bij aanneming van ons voorstel van heden af betaalbaar met 32,en nummer 11 der onderaandelen van 250,— met 8,alles te verminderen met de verschuldigde 15 dividendbelasting. Voor de opgave van het bedrag, waarmede de dividendbewijzen der aandelen, waarop onverplicht is gestort, betaalbaar zijn, onder vermelding van de nummers dier aandelen, verwijzen wij U naar pagina 13. Groningen, 2 April 1948. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. J. WILKENS. 7 Frieach'Groningache Hypotheekbank N.V.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1947 | | pagina 9