Aan de Aandeelhouders der Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V., opgericht te Groningen. ZEVENENVIJFTIGSTE BOEKJAAR. Overeenkomstig het voorschrift van art. 43 der statuten bieden wij U hierbij aan het jaarverslag onzer vennootschap over 1947, met balans en winst- en verliesrekening, en een voorstel tot winstverdeling. De papierschaarste blijft ons nog verhinderen een lijst van aandeelhouders aan dit verslag toe te voegen. Deze ligt echter ten kantore voor een ieder ter inzage; bovendien kan een beperkt aantal exemplaren op aanvrage beschikbaar worden gesteld. Alvorens tot het verslag van onze vennootschap over te gaan, geven wij U de Personalia en een Algemeen Overzicht betreffende het gehele concern der Friesch-Groningsche-, Nederlandsche- en Algemeene Friesche Hypotheekbank. PERSONALIA. In de jaarlijkse algemene vergaderingen van onze instellingen werd de Heer Mr. Arn. J. D’Ailly, die in verband met zijn benoeming tot directeur van de Nederlandsche Bank in 1945 had bedankt, wederom tot commissaris benoemd en werden de Heren Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, J. H. Groeneveld en Dr. E. van Welderen Baron Rengers als commissarissen herkozen. Thans zijn aan de beurt van aftreden de Heren H. M. J. Blomjous, R. Buisman en F. I. de Greve. De commissie van toezicht bestond dit jaar uit de Heren Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Mr. D. .U. Stikker en G. Warning. Ingevolge de statutaire bepaling, inhoudende een leeftijdsgrens voor leden dezer commissie, legde de Heer van Welderen Rengers per 31 December zijn functie neer en eveneens het presidium van het College van Commissarissen, omdat naar zijn mening het wenselijk is, dat de president-commissaris tevens lid der commissie van toezicht is. Gaarne brengen wij hem dank voor de wijze, waarop hij zijn scherp verstand en bijzondere opmerkingsgave in dienst van onze vennootschap heeft gesteld. Wij hopen, dat hij, nadat hij in de afgelopen jaren zoveel in beide functies voor onze instellingen heeft gedaan, nog lange tijd als commissaris moge werkzaam blijven. In zijn plaats werd de Heer Mr. D. U. Stikker als voorzitter van het College van Commissarissen en de Heer Mr. G. Nauta als lid van de commissie van toezicht gekozen. Aan de Heer S. W. Schortinghuis, procuratiehouder van ons kantoor te Groningen, werd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Wij verliezen in hem, die gedurende zeer vele jaren aan de Friesch-Groningsche Hypotheekbank verbonden is geweest, een bijzonder gewaardeerde kracht. Aan de Heer A. H. Bessem, procuratiehouder van ons kantoor te Den Haag gaven wij eervol ontslag in verband met zijn benoeming tot notaris aldaar. Met grote des kundigheid heeft hij in een zeer moeilijke periode zijn verantwoordelijke functie vervuld, waarvoor wij hem te dezer plaatse dank zeggen. Inmiddels is in de vacature voorzien door de benoeming van de Heer R. M. Walter, candidaat-notaris te Den Haag. 3

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1947 | | pagina 5