Aan de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Het te verdelen winstsaldo bedraagt dan ƒ353.301,80. Van dit bedrag zal allereerst 183.716,50 moeten worden betaald voor rente, verschuldigd over de niet verplichte stortingen op aandelen. Verder stellen wij U voor uit het totaal aan aandeelhouders toekomende uit te j keren op de aandelen van 1.000,met 20 storting een bedrag van 20,en op de aandelen van ƒ1.000,met 10% storting ƒ10,en het restant ad ƒ9.230,15 te voegen bij de buitengewone reserve. I Uit de winst komt dan bij de statutaire reserve 18.856,54. De dividendbewijzen no. 60 zijn bij aanneming van ons voorstel van heden af betaalbaar: met 20,— voor de aandelen nos. 14000 met 20% verplichte storting en met 10,voor de aandelen serie B nos. 40015750 met 10 verplichte storting, eventueel te verminderen met de verschuldigde 15 dividendbelasting. Groningen, 2 April 1948. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. J. WILKENS. Van het jaarverslag der directie over 1947 hebben wij kennis genomen en wij gaan daarmede accoord. Ook de door de directie aangeboden balans en winst- en verlies rekening zijn door ons onderzocht en wij kunnen ons met de inhoud dezer stukken ver enigen. Wij stellen U voor deze aldus vast te stellen en nemen tevens het voorstel der directie inzake de dividenduitkering over. De accountantsverklaring gelieve U hierachter aan te treffen. De Heer Mr. Arn. J. D’Ailly, die destijds in verband met zijn benoeming tot directeur van de Nederlandsche Bank, was afgetreden als lid van ons college, werd als zodanig opnieuw gekozen. De Heer Dr. E. van Welderen Baron Rengers werd als voorzitter door de Heer Mr. D. U. Stikker opgevolgd. De aftredende Heren Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, J. H. Groeneveld en Dr. E. van Welderen Baron Rengers werden herkozen, terwijl de Heren H.M. J. Blomjous, R. Buisman en F. I. de Greve thans aan de beurt van aftreden'zijn. Gaarne betuigen wij onze waardering voor de toewijding, welke de directie en het personeel ook dit jaar aan de bank betoonde. Het college van commissarissen: D. U. STIKKER, Voorzitter. 17 Nederlandsche Hypotheekbank N.V.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1947 | | pagina 18