Aan de Aandeelhouders der Friesch^Groningsche Hypotheekbank N.V., opgericht te Groningen. VIJFENVIJFTIGSTE BOEKJAAR. Overeenkomstig het voorschrift van art. 43 der statuten bieden wij U hierbij aan het jaarverslag onzer vennootschap over 1945, met balans en winst- en verliesrekening, en een voorstel tot winstverdeeling. De gegevens van de Winschoter Hypotheekbank, waarvan alle aandeelen in ons bezit zijn, zijn hierin verwerkt. Ofschoon wij er in geslaagd zijn het jaarverslag in eenigszins grooteren omvang dan het vorige jaar te doen verschijnen, belet de papierschaarschte ons hieraan een lijst van aandeelhouders toe te voegen. Deze ligt echter ten kantore voor een ieder ter inzage; bovendien kan een beperkt aantal exemplaren hiervan op aanvrage beschikbaar worden gesteld. Alvorens tot het verslag van onze vennootschap over te gaan, geven wij U de Personalia en een Algemeen Overzicht betreffende het geheele concern der Friesch-Groningsche-, Nederlandsche- en Algemeene Friesche Hypotheekbank. PERSONALIA. Met groot leedwezen moeten wij melding maken van het overlijden van den Heer Mr. Ch. M. Henny, sedert 1931 als commissaris aan de Nederlandsche Hypotheekbank verbonden. Wegens zijn nauwgezet oordeel over zaken en personen, werden zijne adviezen steeds op hoogen prijs gesteld. Wij zullen hem in het college van commissarissen van onze instellingen ten zeerste missen. Tot onze groote spijt heeft de heer Mr. Arn. J. d’Ailly gemeend, in verband met zijne benoeming tot directeur van de Nederlandsche Bank, als commissaris bij onze in stellingen te moeten bedanken. De Heer A. van Greuningen sedert 1941 directeur van de Algemeene Friesche Hypotheekbank heeft, in verband met het aanvaarden van een andere betrekking, zijne functie met ingang van 1 Januari 1946 neergelegd. De aangename wijze, waarop wij sedert de fusie met hem hebben samengewerkt, doet ons het verlies van dezen gewaardeerden collega ten zeerste betreuren. ALGEMEEN OVERZICHT. Bij een terugblik over het afgeloopen boekjaar, dat ons de gedurende lange jaren zoo vurig gehoopte bevrijding van de Duitsche bezetting bracht, blijkt, dat dit jaar is te ver deden in drie perioden, waarvan elk zeer verschillende omstandigheden voor ons bedrijf meebracht. In de eerste periode van 1 Januari 1945 tot aan de bevrijding in Mei 1945 lag het 2

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1945 | | pagina 4