Aan de Aandeelhouders der Nederlandsche Hypotheekbank N.V. ACCOUNTANTSVERKLARING. VERSLAG van de Commissie den 30 Maart 1944 door Pandbriefhouders benoemd in de algemeene vergadering van aandeelhouders der naamlooze vennootschap „Nederlandsche Hypotheekbank N.V.” opgericht te Veendam (Art. 42 der Statuten). Wij hebben kennis genomen van het verslag van de directie over het jaar 1945. Met de daarin vervatte beschouwingen en de genoemde cijfers kunnen wij ons vereenigen en wij stellen U voor dienovereenkomstig te besluiten. De verklaring van den accountant gaat hierbij. Door het overlijden van den heer Mr. Ch. M. Henny leed ons college een voelbaar verlies. Met belangstelling en nauwkeurigheid vervulde hij zijn taak en wij zullen aan hem als collega een goede herinnering bewaren. Wegens zijn benoeming tot directeur van de Nederlandsche Bank N.V. meende Mr. Arn. J. d’Ailly als lid van ons college te moeten bedanken. Wij eerbiedigen zijn besluit, doch hadden hem gaarne in ons midden behouden. In Uwe vergadering van 2 December 1945 werden de heeren Brandt, Rustige en Stikker herkozen. Thans zijn aan de beurt van aftreden de heeren Mr. H. Albarda, B. A. Poulie Wilkens en G. Warning. Wij bevelen U aan deze heeren te herkiezen. In de zoo moeilijke en vaak verwarde na-oorlogsche toestanden is het ons een gerustheid het bestuur der bank in handen te weten van een directie die getoond heeft ook in dergelijke tijden een vast beleid te kunnen voeren Het college van commissarissen: E. VAN WELDEREN RENGERS, Voorzitter. Ondergeteekenden verklaren hierbij, dat de gecombineerde balans van de Nederlandsche Hypotheekbank N.V. en N.V. Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank per 31 December 1945 den juisten toestand per dien datum geeft, terwijl de verlies- en winstrekening, loopende over het tijdvak 1 Januari 1945—31 December 1945, sluitende met een winst van ƒ295.841,50, het in dat tijdvak behaalde bedrijfsresultaat, rekening houdende met plaats gevonden reserveeringen, naar waarheid weergeeft. Amsterdam Groningen April 1946. Accountantsbureau Accountantskantoor opgericht door Joh. Doornbos: A. E. Meijer J. Hörchner: th. H. JAPE. W. H. VERMEULEN. De ondergeteekenden, leden der commissie benoemd door pandbiiefhouders volgens art. 42 der Statuten verklaren hierdoor, dat zij zich na alle door hen gevraagde uitvoerige inlichtingen van de Directie te hebben verkregen en na inzage van het accountantsrapport van het Accountantsbureau opgericht door A. E. Meijer en J. Hörchner te Amsterdam en het Accountantskantoor Joh. Doornbos te Groningen, een meening hebben kunnen vormen over het beheer der bank. De overtuiging heeft zich bij hen gevestigd, dat de belangen van pandbriefhouders op uitnemende wijze worden behartigd. De commissie wil gaarne een woord van waardeering uiten over de wijze, waarop de directie ook over dit boekjaar het beheer heeft gevoerd. Amsterdam, 26 April 1946.. J. K. SIEMENS, Directeur van het Kantoor Groningen van De Twentsche Bank N.V. H. A. SONNEGA, Directeur van het kantoor Leeuwarden van de Amsterdamsche Bank N.V. 20 Nederlandsche Hypotheekbank N.V.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1945 | | pagina 20