Aan de Aandeelhouders der Friesch^Groningsche Hypotheekbank N.V. te Groningen. NEGEN EN VEERTIGSTE BOEKJAAR. Overeenkomstig het voorschrift van art. 43 der statuten, hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het jaarverslag onzer vennootschap over 1939, met balans en winst- en verliesrekening, en een voorstel tot winstverdeeling. De gegevens van de Winschoter Hypotheekbank, waarvan alle aandeelen in ons bezit zijn, zijn hierin verwerkt. ALGEMEEN OVERZICHT. Gedurende het geheele jaar 1939 konden wij ons bedrijf op normale wijze blijven voeren. Slechts in de maand September namen wij, wegens het uitbreken van den oorlog en de niet te overziene directe gevolgen daarvan, een afwachtende houding aan ten opzichte van nieuwe hypotheekaanvragen. Wij slaagden er niet alleen in het totaalbedrag aan hypotheken voor onze instelling en de Nederlandsche Hypotheekbank op het peil van eind 1938 te handhaven, doch zelfs nog voor een bedrag van 893.280,73 meer te sluiten, dan aan aflossingen werd ontvangen. De hypotheekrente, welke zich in den aanvang van het jaar bewoog tusschen 3y2 en 4 is geleidelijk gestegen tot 4*4 4% Een gevolg van de stijging van den rentestand was, dat wij voor de in October uit gelote pandbrieven geen 3 pandbrieven, doch pandbrieven van het 4 type beschik baar stelden. Van de gelegenheid tot verwisseling werd een zeer bevredigend gebruik gemaakt. De door onze instellingen behaalde winstcijfers geven redenen tot tevredenheid. De uit de samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank verwachte ver mindering van onkosten kwam dit jaar zeer duidelijk tot uiting. Zooais U uit ons verslag over het jaar 1937 bekend is, hebben wij in verband met de samenwerking met de Nederlandsche ons kantoor te Amsterdam verkocht, omdat het gezamenlijk bedrijf voorloopig beter ondergebracht kon worden in het kantoor der Nederlandsche. Aangezien wij echter van meening waren, dat ook dit kantoor op den duur voor dit doel niet meer toereikend zou zijn, hadden wij uit het bedrag, waarmede de opbrengst de balanswaarde overtrof een gedeelte ad 62.815,gereserveerd voor uitbreiding kantoren. Tegen het eind van het jaar kochten wij voor een bedrag van 125.000,— een bank gebouw aan de Heerengracht 433, dat voor ons bedrijf te Amsterdam uitermate geschikt is en waarvan nog een gedeelte aan derden kan worden verhuurd. De kosten van transport zijn ten laste van bovengenoemde reserverekening geboekt. Wij spreken gaarne onze erkentelijkheid uit voor de ijver en toewijding, waarmede onze beambten dit jaar wederom hun taak hebben vervuld. 3

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1939 | | pagina 5