Aan de Aandeelhouders der Friesch=Groningsche Hypotheekbank N.V. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat wij kennis hebben genomen van het schrifte lijk verslag der directie van den toestand der bank en van hare verrichtingen over 1939. Wij kunnen ons met dat verslag, dat U volledig inlicht, geheel vereenigen. De balans en de winst- en verliesrekening zijn door ons voorloopig goedgekeurd. Wij geven U in overweging beide vast te stellen in den aangeboden vorm. Wij stellen U voor, even als het vorige jaar, 44,per aandeel van 1.000,waar op 20 is gestort, als dividend uit te keeren en 11,per aandeel van ƒ250, Aan de accountantskantoren Joh. Doornbos en A. E. Meijer J. Hörchner droegen wij op de boekhouding te controleeren en de balans te verifieeren. Het ontvangen rapport vindt U in het verslag afgedrukt. In Uwe algemeene vergadering van 8 Maart 1939 werden de aftredende commis sarissen herkozen. De samenstelling van ons college bleef gedurende het afgeloopen boekjaar niet ongewijzigd. De Heer Mr. H. E. Oving, die 4 Maart 1918 tot commissaris onzer bank werd benoemd en van 19211936 als lid der commissie van toezicht is opgetreden, overleed op 21 October 1939. Zijn verscheiden wordt door ons gevoeld als een groot ver lies, want niet alleen was hij gedurende zijn twintig jarig commissariaat ons tot krachtigen steun bij het volvoeren der gemeenschappelijke taak, maar bovendien en bovenal kwam gedurende de vijftien jaren van zijn lidmaatschap der commissie van toezicht zijn immer rustig, helder en zaakkundig betoog sterk ten goede aan de voorspoedige ontwikkeling onzer bank. De wensch om zijn vele werkzaamheden in te krimpen, deed hem ten slotte besluitén uit die commissie te treden. Dankbaar voor wat hij ons schonk in zijn persoon en in zijn werk zullen wij zijne nagedachtenis in eere houden. Om gezondheidsredenen trad de Heer V. J. A. Wilkens uit de commissie van toe zicht, zeer tot leedwezen van zijne medeleden, die in hem gedurende den korten tijd van samenwerken een nauwgezetten en kundigen medewerker hebben gewaardeerd. Aan de beurt van aftreding als commissaris zijn dit jaar de Heeren Mr. Aug. Philips, Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen en G. Warning. Het college van commissarissen beveelt U aan de aftredenden te herkiezen. Aan de directie betuigen wij ten slotte onze groote waardeering voor den ijver en voor het beleid waarmede zij gedurende het verslagjaar haar omvangrijke bestuurstaak heeft vervuld. Het college van commissarissen, D. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, President. 15

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1939 | | pagina 15