Aan de Aandeelhouders der Friesch^Groningsche Hypotheekbank N.V. te Groningen. ACHT EN VEERTIGSTE BOEKJAAR. Overeenkomstig het voorschrift van art. 43 der statuten, hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het jaarverslag onzer vennootschap over 1938, met balans en winst- en verliesrekening, en een voorstel tot winstverdeeling. De gegevens van de Winschoter Hypotheekbank N.V., waarvan alle aandeelen in ons bezit zijn, zijn hierin verwerkt. ALGEMEEN OVERZICHT. De gunstige verwachtingen, welke wij hadden van de in 1937 verkregen volledige samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank N.V., zijn in het afgeloopen jaar ten volle verwezenlijkt. De doelmatiger organisatie van ons bedrijf bracht een nauwer contact met de hypotheekrelaties tot stand en stelde ons in staat het hoofd te bieden aan de scherpe concurrentie bij het uitzetten van gelden onder eerste hypothecair verband, zoodat het mogelijk was voor beide instellingen een bedrag van 18.372.625,aan leeningen af te sluiten, ongeacht de vele verlengingen van bestaande posten. Tevens konden wij een meer intensieve controle op onze hypotheken uitoefenen en verschillende leeningen saneeren, hetgeen blijkt uit de aanmerkelijk verminderde rente- achterstand bij beide instellingen. De bedrijvigheid was op het gebied der pandbrieven niet minder groot dan op dat der hypotheken. Wij slaagden er in binnen betrekkelijk korten tijd van beide banken de algeheele conversie der 4 pandbrieven te voltooien en deze te vervangen aan vankelijk door 372 en later eveneens door 33* 1/2 pandbrieven. Voor onze beambten is het wederom een druk jaar geweest. Wij spreken onze erkentelijkheid uit voor de ijver en toewijding, waarmede zij hun taak hebben vervuld. PERSONALIA. Op 2 September 1938 is tot ons leedwezen onze commissaris, de Heer Mr. Dr. I. A. van Royen, overleden. Daar met hem de laatste van degenen, die onze vennoot schap hebben opgericht, is heengegaan, treft zijn overlijden ons zeer. Met groote erkente lijkheid zullen wij al hetgeen hij in het belang der bank deed, blijven herdenken. Den 15en Februari j.1. werden wij getroffen door een zwaar verlies tengevolge van het overlijden van Prof. Mr. F. G. Scheltema, die na de samenwerking met de Neder landsche Hypotheekbank N.V. tot commissaris van onze instelling werd benoemd. In Uw algemeene vergadering van 6 April 1938 werden tot commissarissen herkozen de Heeren H. M. J. Blomjous, Mr. W. B. Buma en F. I. de Greve en als zoodanig benoemd de Heer Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, burgemeester van Groningen. 3

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1938 | | pagina 5