Aan de Aandeelhouders der Friesch^Groningsche Hypotheekbank N.V. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat wij kennis hebben genomen van het schriftelijk verslag der directie van den toestand der bank en van hare verrichtingen over 1938. Wij kunnen ons met dat verslag, dat U volledig inlicht, geheel vereenigen. De balans en de winst- en verliesrekening zijn door ons voorloopig goedgekeurd. Wij geven U in overweging beide vast te stellen in den aangeboden vorm. Wij stellen U voor ƒ44,per aandeel van ƒ1000,waarop 20 is gestort, als dividend uit te keeren en 11,— per aandeel van 250, Aan de accountantskantoren Joh. Doornbos en A. E. Meijer J. Hörchner droegen wij op de boekhouding te controleeren en de balans te verifiëeren. Het ontvangen rapport vindt U in het verslag afgedrukt. In Uwe algemeene vergadering van 6 April 1938 werden de aftredende commissarissen herkozen en werd tot commissaris benoemd de Heer Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, burgemeester van Groningen. Nog eene andere wijziging onderging de samenstelling van ons college in het afge- loopen boekjaar. De Heer Mr. Dr. I. A. van Royen, die reeds bij de oprichting onzer bank in 1890 als haar commissaris is opgetreden, overleed op 2 September 1938. Gedurende 48 jaren van zijn werkzaam leven heeft hij steeds de belangen onzer bank krachtig behartigd en bleef hij de trouwe bezoeker der vergaderingen van ons college. Zijn verscheiden heeft ons dan ook zeer ontroerd en met groote dankbaarheid zullen wij de herinnering bewaren aan zijn persoon en aan zijn werk. Door het overlijden van onzen commissaris Prof. Mr. F. G. Scheltema, die na de samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank N.V. in 1937 zijne functie had aanvaard, trof ons op 15 Februari j.1. wederom een gevoelig verlies. Dankbaar zullen wij ons zijne belangstelling gedurende den korten duur van zijn commissariaat blijven herinneren. Aan de beurt van aftreding als commissaris zijn dit jaar de Heeren Mr. Ch. M. Henny, W. Kakebeeke en Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk. Het college van com missarissen beveelt U aan de aftredenden te herkiezen. Aan de directie betuigen wij ten slotte onze groote waardeering voor den ijver en voor het beleid waarmede zij gedurende het verslagjaar haar omvangrijke bestuurstaak heeft vervuld. D. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, 15 Het college van commissarissen, President.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1938 | | pagina 15