De grondiger bewerking van ons beleggingsgebied en het nauwere contact met onze hypotheekdebiteuren, welke hierdoor worden verkregen, achten wij een zeer belangrijk resultaat van de samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank. Door de overbrenging onzer zaken te Amsterdam naar het kantoorgebouw der Nederlandsche Hypotheekbank, konden wij gebruik maken van een gunstige gelegenheid om ons kantoorgebouw te Amsterdam voor een belangrijk bedrag boven de balanswaarde te verkoopen. Voor onze beambten is het een zeer druk jaar geweest. Wij spreken onze erkentelijkheid uit voor de ijver en de toewijding, waarmede zij hun taak hebben vervuld. COMMISSARISSEN. In de algemeene vergadering gehouden den 22 Maart 1937 zijn door U tot com missarissen herkozen de Heeren Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Mr. J. Heres Diddens en J. H. Groeneveld. In den loop van het jaar deelde de Heer Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge mede, dat hij als commissaris wenschte af te treden. Wij brengen hem gaarne dank voor het vele, dat hij in den loop der jaren voor onze instelling heeft gedaan, speciaal als lid der commissie van toezicht en voor de aangename wijze, waarop wij met hem in deze functies mochten samenwerken. Tot voorzitter van het college van commissarissen werd benoemd de Heer Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen en tot onder-voorzitter de Heer Dr. E. van Welderen Baron Rengers. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren H. M. J. Blomjous, Mr. W. B. Buma en F. I. de Greve. In het afgeloopen jaar hadden eerst de Heeren Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge en Mr. J. Heres Diddens zitting in de commissie van toezicht en sinds de samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank bovendien de Heeren Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen, Mr. W. B. Buma en V. J. A. Wilkens. Tot onze spijt was de Heer Diddens wegens het bereiken vaii den bij de statuten bepaalden leeftijd genoodzaakt met ingang van 1 Januari 1938 als lid der commissie van toezicht af te treden. Wij zullen hem in de vergaderingen van deze commissie noode missen. AANDEELENKAPITAAL. Door de samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank werd ons aandeelen- kapitaal met 4.280.500,uitgebreid. Overgeschreven werden 212 aandeelen. Het aantal aandeelhouders nam in totaal toe met 1159 tot 2289. 4

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1937 | | pagina 6