Aan de Aandeelhouders. ZEVEN EN VEERTIGSTE BOEKJAAR. Ter voldoening aan art. 43 der statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1937 aan te bieden. Als de belangrijkste gebeurtenis voor onze instelling vermelden wij hier de verkregen samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank N. V. te Veendam. Bij onze circulaire van 4 Mei deden wij aan de aandeelhouders en houders van oprichtersbewijzen der Nederlandsche Hypotheekbank de volgende aanbiedingen: Voor 4 aandeelen Nederlandsche Hypotheekbank met 20 storting stelden wij beschikbaar 3 aandeelen Friesch-Groningsche Hypotheekbank met 20 storting, voor 4 aandeelen Nederlandsche Hypotheekbank met 10 storting één aandeel Friesch- Groningsche Hypotheekbank met 20 storting en voor ieder oprichtersbewijs der Nederlandsche Hypotheekbank twee aandeelen Friesch-Groningsche Hypotheekbank met 20 storting. Van de 4000 aandeelen Nederlandsche Hypotheekbank met 20 storting werden in den loop van het jaar 3881 aan ons overgedragen, van de 1750 met 10 storting 1715 en van de 500 oprichtersbewijzen 468. In de aandeelhoudersvergaderingen gehouden op 23 Juni en 5 Juli werden de benoodigde wijzigingen in onze statuten goedgekeurd, waarop den 13 September de verklaring van geen bezwaar werd verkregen. In de laatste vergadering werden tot directeuren onzer vennootschap benoemd de Heeren Mr. M. J. Bos en Mr. J. Wilkens en tot commissarissen de Heeren Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen, H. M. J. Blomjous, Mr. W. B. Buma, Mr. Ch. M. Henny, W. Kakebeeke, Prof. Mr. F. G. Scheltema, G. Warning en V. J. A. Wilkens. Als gevolg van deze samenwerking houden wij thans, behalve te Groningen en Winschoten, kantoor te Amsterdam aan de Heerengracht 310, te den Haag aan de Lange Vijverberg 9 en te Veendam aan den Postweg. Aan de Heeren Schogt en van Staa te Amsterdam en den Heer R. C. Hartman te den Haag brengen wij gaarne onzen hartelijken dank voor de uitstekende wijze, waarop zij gedurende vele jaren onze belangen in deze plaatsen hebben behartigd. Het verloop van zaken in de tweede helft van het jaar wettigt ons vertrouwen dat wij ook onder de gewijzigde omstandigheden op hunne verdere medewerking kunnen rekenen in het belang onzer instelling. De hypothecaire leeningen en aanvragen, waarvan de onderpanden gelegen zijn in de provincie’s Groningen, Friesland, Drenthe en Overijsel worden thans behandeld door ons kantoor te Groningen, die, waarvan de onderpanden in de provincie Zuid-Holland liggen door ons kantoor te den Haag en de overige door ons kantoor te Amsterdam. 3

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1937 | | pagina 5