Aan de Aandeelhouders der Friesch^Groningsche Hypotheekbank N.V. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat wij kennis hebben genomen van het schriftelijk verslag van de directie van den toestand der bank en van hare verrichtingen over 1937. Wij kunnen ons met dat verslag, dat U volledig inlicht, geheel vereenigen. De directie vermeldt daarin als de belangrijkste gebeurtenis voor onze instelling in het afgeloopen jaar, de verkregen samenwerking met de Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam. Die uitspraak onderschrijven wij ten volle en daarom waardeeren wij het nog des te meer dat dit belangrijk resultaat, dank zij de voortdurend zeer ingespannen werkzaamheid der directie in een betrekkelijk zoo kort tijdsbestek zijn beslag heeft verkregen. De balans en de winst- en verliesrekening zijn door ons voorloopig goedgekeurd en wij geven U in overweging beide vast te stellen in den aangeboden vorm. Wij stellen U voor 40,— per aandeel van ƒ1000,— waarop 20 is gestort, als dividend uit te keeren en 10,op die van 250, De samenstelling van ons college onderging in het afgeloopen boekjaar wijzigingen. In den loop van dat jaar deelde de Heer Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge ons mede, dat hij als commissaris wenschte af te treden. Gedurende 15 jaar heeft hij als commissaris en vrijwel even langen tijd, eerst als plaatsvervangend lid en daarna als lid van de commissie van toezicht, belangrijk werk voor de bank verricht en door zijn stagen arbeid hare belangen krachtig behartigd. Wij brengen hem daarvoor, zoomede voor de aangename wijze, waarop wij met hem mochten samenwerken, hartelijk dank. In Uwe vergadering van 5 Juli 1937 werden de Heeren Jhr. Mr. D. R. de Marees van Swinderen, H. M. J. Blomjous, Mr. W. B. Buma, Mr. Ch. M. Henny, W. Kaakebeeke, Prof. Mr. F. G. Scheltema, G. Warning en V. J. A. Wilkens, commissarissen der Nederlandsche Hypotheekbank N.V., tot commissarissen onzer bank benoemd. Eerst genoemde werd tot president van het college en de Heer Dr. E. van Welderen Baron Rengers tot vice-president aangewezen. Ook de directie bleef niet ongewijzigd. Deze werd uitgebreid met de Heeren Mr. M. J. Bos en Mr. J. Wilkens, directeuren der Nederlandsche Hypotheekbank N.V. Wegens het bereiken van den bij de statuten bepaalden leeftijd moest de Heer Mr. J. Heres Diddens aan het einde van dit boekjaar zijn functie als lid van de commissie van toezicht neerleggen. Hij was voor zijne medeleden een nauwgezette en kundige medewerker, dien zij zeer tot hun leedwezen uit de commissie zagen treden. Aan de beurt van aftreding als commissaris zijn dit jaar de Heeren H. M. J. Blomjous, Mr. W. B. Buma en F. I. de Greve. Het college van commissarissen beveelt U aan de aftredenden te herkiezen. Het College van Commissarissen: D. R. DE MAREES VAN SWINDEREN, President.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1937 | | pagina 19