CONTROLE. De controle op het beheer en de administratie der bank geschiedt A. door commissarissen en meer speciaal door de commissie van toezicht overeen komstig de statuten. B. door het accountantskantoor Joh. Doornbos, waarvan U het resultaat hierachter vindt afgedrukt. C. door het door de vereeniging van directeuren van hypotheekbanken ingestelde contröleorgaan onder voorzitterschap van den Heer Mr. J. Donner, lid van den Hoogen Raad der Nederlanden en Oud-minister van Justitie. D. door de Rijkspostspaarbank overeenkomstig de door haar vastgestelde voor waarden. De balans en winst- en verliesrekening en de bij de wet voorgeschreven toelichting, die wij hierachter laten volgen, hebben gedurende den bij de statuten voorgeschreven termijn ten kantore der bank ter inzage gelegen. WINSTVERDEELIN G. Van de winst ad 735.632,02 komt volgens art. 46 der statuten 10 of 73.563,20 ten goede aan de reservekas. Door commissarissen in overleg met de directie is besloten over de vrijwillig gestorte bedragen sinds de voorlaatste wijziging der statuten 3V2 uit te keeren. Wij stellen U verder voor 40,— per aandeel van 1000,—waarop 20 is gestort, als dividend uit te keeren en 10,op die van 250, Wordt dit voorstel aangenomen, dan wordt de extra reserve nog vermeerderd met 36.730,42 en komt er beschikbaar voor pensioen en personeelsdoeleinden een bedrag van 29.591,24. Doordat de tantièmes niet berekend worden over de winstuitkeeringen, welke de bank ontvangt van vennootschappen, in het kapitaal, waarvan zij heeft deelgenomen, voor zoover daarvan door commissarissen en directie reeds in deze functie’s bij die vennootschappen tantièmes zijn genoten, komt een bedrag van 30.713,32 beschikbaar. Wij stellen U voor dit bedrag te bestemmen voor het vormen van een dividend-reserve. De dividendbewijzen nummer 47 van de aandeelen 1000,zijn bij aanneming van ons voorstel van heden af betaalbaar met 40,en nummer 1 van die 250, met 10. Voor de opgave van het bedrag, waarmede de dividend-bewijzen der aandeelen, waarop onverplicht is gestort, betaalbaar zijn, verwijzen wij U naar pagina 20, waar ook de nummers dier aandeelen worden vermeld. Groningen, 6 April 1938. De Directie: M. J. BOS. C. A. KINGMA. B. DORHOUT MEES. J. WILKENS. 8

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1937 | | pagina 10