ZES EN VEERTIGSTE BOEKJAAR. 5 ei<j Ter voldoening aan art. 43 der statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1936 aan te bieden. Twee voor ons belangrijke gebeurtenissen in 1936 hebben een günstigen invloed op het bedrijf gehad. Ten eerste de verwerping van het vaste lasten ontwerp in Juni, waardoor rust en ver trouwen terugkeerden. Spoedig hierna konden wij wederom gelden op hypotheek verstrekken, al waren goede aanvragen schaarsch. Ten tweede de depreciatie van den gulden in September waarna een algemeene rente daling intrad. Hiervan konden ook wij profiteeren door verdere conversie van 41/2% pandbrieven in lager rentende stukken. De verkregen daling van de gemiddelde pandbriefrente 0.09% had tot gevolg dat wij afloopende leeningen tegen lagere rente konden verlengen. Dit is ook zeer noodzakelijk daar de huizenexploitant nog steeds voor groote moeilijkheden staat. Voor hem is van een opleving nog weinig te bespeuren. Voor velen zal deze rente verlaging echter geen redding brengen, als ook niet de andere vaste lasten in den vorm van canon, grond-, personeel- en straatbelasting, brandverzekeringbelasting en hoe zij verder heeten mogen, spoedig en aanmerkelijk worden verlaagd. Nog achten wij vermeldenswaard, dat door de vereeniging van hypotheekbankdirecteuren een controle-orgaan in het leven is geroepen, aan welks toezicht alle bij de vereeniging aan gesloten hypotheekbanken zijn onderworpen. Behalve een hypotheekbankdirecteur zijn hiervan leden de Heeren Mr. Dr. J. Donner, oud-minister van Justitie, lid van den Hoogen Raad en Mr. A. VAN Doorninck, oud thesaurier generaal. Commissarissen. In de algemeene vergadering gehouden op 24 Februari 1936 zijn door U tot commissarissen herkozen de Heeren Mr. Dr. I. A. van Royen, Mr. Aug. Philips en Mr. H. E. Oving. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Mr. J. Heres Diddens en J. H. Groeneveld. In het begin van 1936 deelde de Heer Mr. H. E. OviNG ons tot ons groot leedwezen mede, dat hij zijn werkzaamheden wenschte te verminderen, in verband waarmede hij bedankte voor het lidmaatschap der commissie van toezicht. In zijn plaats werd de Heer Mr. J. Heres Diddens gekozen. In het afgeloopen jaar hadden dus de Heeren Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge en Mr. J. Heres Diddens zitting in deze commissie. A andeelenkapitaal. In 1936 werden 227 aandeelen overgeschreven, waardoor het aantal aandeelhouders met 10 toenam. De aandeelen werden in het afgeloopen jaar verhandeld tegen koersen van 140 tot 260 °/q. Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1936 | | pagina 7