De administratie van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank, gevestigd te Gro ningen, over het boekjaar 1936, werd door ons gecontroleerd en in orde bevonden. Alle door hypothecaire debiteuren betaalde rentezoowel als de op de balans voorkomende nog niet verschenen rente, werd door ons berekend. De acten van de in 1936 gesloten leeningen werden met de boeken geverifieerd met uitzondering van enkele, die nog niet waren binnengekomen) en accoord bevonden, zoomede de nagekomen acten van 1935. De op de balans vermelde effecten, opgenomen overeenkomstig de laatste beurs- noteering in 1936, werden ons getoond, of voorzoover bij derden aanwezigde bewijs stukken daarvan. De gecreëerde pandbrieven klopten met de opgemaakte processenverbaal; de „pand brieven in portefeuille" werden ons getoond. De aflosbaar gestelde pandbrieven werden, voor zoover aangeboden, blijkens opgemaakte processenverbaal, in tegenwoordigheid van de commissie van toezicht vernietigd of voorzoover op 31 December 1936 nog niet vernietigd, ons getoond. Alle over 1936 betaalde coupons en dividendbewijzen werden door ons nageteld en accoord bevonden. De saldi van bankiers klopten met de saldo biljetten. Tenslotte verklaren wij, op grond van ons onderzoek, dat de door ons voor accoord geteekende balans en winst- en verliesrekening een juist overzicht geven van den toestand der bank op uit. December 1936 en van het resultaat over het afgéloopen boekjaar. Groningen, 13 Februari 1937. Accountantskantoor Joh. Doornbos: w.g. J. DOORNBOS. 21

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1936 | | pagina 23