8 Door het accountantskantoor Joh. Doornbos is de geheele boekhouding gecontroleerd. Het resultaat vindt U hierachter afgedrukt. De balans en winst- en verliesrekening en de bij de wet voorgeschreven toelichting, die wij hierachter laten volgen, hebben gedurende den bij de statuten voorgeschreven termijn ten kantore der bank ter inzage gelegen. Winstverdeeling. De brutowinst bedraagt f'462.499,93. Na een afschrijving van f 10.000,op het kantoorgebouw te Groningen en het te boek stellen der ingekochte onderpanden op f 30,waarvoor een bedrag van f 22.850,43 noodig is, bedraagt de nettowinst f 429.649,50. Wij stellen U voor van dit bedrag f 25.247,62 te bestemmen voor aanvulling van onze reserve voor koersverschillen, waardoor deze weer gebracht wordt op f 200.000, Een versterking van het pensioenfonds achten wij voorloopig overbodig. Volgens de normen van het contröle-orgaan moeten wij de bij het verschijnen van het verslag achterstallige renten voorzoover verschenen vóór 1 Juli 1936 geheel afschrijven. Wij stellen U voor eenigszins verder te gaan en te reserveeren f 12.848,73 zijnde het bedrag, dat daarvan achterstallig was per 31 December 1.1. Waar de reservekas het bij de statuten voorgeschreven maximum heeft overschreden, behoeven wij geen 10 der winst bij de reserves te voegen, doch wij achten het toch wenschelijk in verband met de onzekere tijden deze verder te versterken en stellen U daarom voor de rekening ingekochte onderpanden evenals verleden jaar met f 100.000.te crediteeren. Wij stellen U verder voor f 34,per aandeel, waarop 20 °/o is gestort, als dividend uit te keeren. Wij voegen hieraan nog toe, dat uit een bespreking met meervermeld contróle-orgaan ons is gebleken, dat dit orgaan onder het oog ziet de wenschelijkheid voor het hypotheekbankwezen om de uitkeering van dividend mede dienstbaar te maken aan de geleidelijke volstorting der aandeelen, zij het dan ook, dat dit met het oog op de daartoe noodige voorzieningen dit jaar nog niet kan worden doorgevoerd. Door commissarissen in overleg met de directie is besloten over de onder de nieuwe statuten vrijwillig gestorte bedragen 31/2% uit te keeren. Aan dividendbelasting dient dan f 16.310,25 te worden betaald, terwijl bij deze verdeeling f 20.021,64 overblijft, om in de extra reserve te worden gestort. Aan tantièmes voor commissarissen, niet leden der commissie van toezicht, commissarissen, leden der commissie van toezicht, directie en personeel wordt dan uitgekeerd f 94.783,66, terwijl aan tantièmebelasting f 7.437,60 wordt betaald, welke belasting, evenals vorige jaren door de tantièmisten wordt gedragen. Het bedrag dat bij de voorgestelde verdeeling aan dividend, tantième, etc. wordt uitgekeerd is ongeveer gelijk aan 4% rente van de reserves en het verplicht gestorte aandeelenkapitaal, zoodat feitelijk de geheele bedrijfswinst wordt gereserveerd. De dividendbewijzen nummer 46 zijn bij aanneming van ons voorstel van heden af betaal baar met f 34, Voor de opgave van het bedrag, waarmede de dividendbewijzen der aandeelen, waarop onverplicht is gestort, betaalbaar zijn, verwijzen wij U naar de volgende pagina, waar ook de nummers dier aandeelen worden vermeld. Groningen, 22 Maart 1937. De Directie: C. A. KINGMA. B. DORHOUT MEES.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1936 | | pagina 10