YIJF EN VEERTIGSTE BOEKJAAR. de ^J^ü-9zdee/^H^de't Commissarissen. A andeelenkapitaal. Pandbrieven. 5 eid Ter voldoening aan art. 43 der statuten hebben wij de eer U ons jaarverslag over 1935 ^aan te bieden. Zooais U uit de volgende gegevens zal blijken, kunnen wij met de resultaten tevreden zijn, al zijn de moeilijkheden vele. Het is niet aangenaam te moeten constateeren, dat naar onze meening een deel daarvan het gevolg is van verschillende door de regeering ingediende wetsontwerpen, waarvan dat inhoudende bijzondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren voor ons het belangrijkste is. Dit ontwerp toch is mede oorzaak van de koersdaling der pandbrieven in den loop van dit jaar, terwijl de verwekte onzekerheid een hoogst nadeeligen invloed oefende op den prijs van onroerende goederen en het hypothecair crediet heeft geschokt. In de algemeene vergadering, gehouden 25 Februari 1935, zijn door U tot commissarissen herkozen de Heeren F. I. de Greve, Jhr. Mr. T. J. VAN Iddekinge en Mr. Dr. R. H. Baron de Yos van Steenwijk. Aan de beurt van aftreding zijn thans de Heeren Mr. Dr. I. A. van Royen, Mr. Aug. Philips en Mr. H. E. Oving. In het afgeloopen jaar hadden de Heeren Mr. H. E. Oving, Dr. E. VAN Welderen Baron Rengers en Jhr. Mr. T. J. van Iddekinge zitting in de commissie van toezicht. In 1935 werden 216 aandeelen overgeschreven, waardoor het aantal aandeelhouders met 17 toenam. De aandeelen werden in het afgeloopen jaar verhandeld tegen koersen van 110 tot 200 Geen aandeelhouder bezit meer dan 50 niet volgestorte aandeelen. Wij gaven slechts gedurende het eerste gedeelte van het jaar pandbrieven uit en wel van het 4 type tegen een koers van 100^4 Op 1 April werd de uitgifte gestaakt in verband met de koersdaling op de obligatiemarkt. Gedurende deze drie maanden werden door ons 41/2 pandbrieven losbaar gesteld tot een totaal bedrag van f 5.414.000, De houders van losbare pandbrieven gaven wij gelegenheid hun stukken te ruilen tegen 4 0/0 pandbrieven a pari. Yele houders maakten van deze voor hen gunstige bepaling gebruik.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1935 | | pagina 7